شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی به مردم مناطق روستايي و محروم با اعزام کلینیک های سیار دندانپزشکی
 


ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی به مردم مناطق روستايي و محروم با اعزام کلینیک های سیار دندانپزشکی

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت عنوان کرد:

  ارایه خدمات رایگان دندانپزشکی به مردم مناطق روستايي و محروم با اعزام کلینیک های سیار دندانپزشکی

 رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بيان اينكه اعزام ٨٠ واحد كلينيك سيار دندانپزشكي به مناطق محروم گامي ديگر در راستاي اجراي طرح تحول سلامت و دسترسي عادلانه به خدمات بهداشتي و درماني است، گفت: با اعزام كلينيك های سيار دندانپزشكي به مناطق محروم، خدمتي رايگان به مردم مناطق روستايي و محروم ارائه مي شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از و ب دا ، دكتر حميد صمدزاده، رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در حاشيه مراسم رونمايي و اعزام ٨٠ واحد كلينيك سيار دندانپزشكي به مناطق محروم با بيان اينكه گامي ديگر در راستاي اجراي طرح تحول سلامت و دسترسي عادلانه به خدمات بهداشتي و درماني درحال اجرا است، افزود: با رونمايي و اعزام ٨٠ واحد كلينيك سيار دندانپزشكي به مناطق محروم خدمتي رايگان به مردم مناطق روستايي و محروم ارائه مي شود. 
وي افرود: در اين موبايل كلينيك ها تمام تجهيزات دندانپزشكي براي ارائه خدمات عمومي دندانپزشكي وجود دارد. 

دكتر صمدزاده خاطرنشان كرد: در هر موبايل كلينيك، يك راننده، يك دندانپزشك و يك دستيار حضور دارد. 

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت با بيان اينكه اين واحدهاي سيار جهت رديابي، مجهز به جي پي اس هستند، افرود: در هر استان ٢ دستگاه موبايل كلينيك توزيع مي شود و حتي در مناطق محروم تَر، تعداد بيشتري مستقر خواهند شد. 

وي گفت: مناطق محرومي كه جهت ارائه خدمات دندانپزشكي درنظر داريم، از قبل شناسايي شده اند و نحوه پذيرش بيمار نيز براساس ليستي است كه دانشگاه محل برحسب اولويت ها تهيه كرده است. 

دكتر صمدزاده گفت: هزينه هر واحد موبايل كلينيك ٣٠٠ ميليون تومان است كه توسط  وزارت بهداشت تامين شده است و خيرين در ارائه خدمات بعدي مشاركت خواهند داشت. 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦ - ١٠:٥٣ / شماره خبر: ١٦٤١٦٨ / تعداد نمايش: 293  


لیست اخبار >>