شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > مراقبت از مادران باردار در نوبت های مختلف/ ضرورت ترویج تغذیه با شیر مادر
 


مراقبت از مادران باردار در نوبت های مختلف/ ضرورت ترویج تغذیه با شیر مادر

معاون بهداشت اعلام کرد

  مراقبت از مادران باردار در نوبت های مختلف/ ضرورت ترویج تغذیه با شیر مادر

 معاون بهداشت ضمن تاکید بر ضرورت ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر، از برنامه های مراقبت از مادران باردار در ۸ نوبت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علی اکبر سیاری با بیان این مطلب در همایش "روز جهانی شیر مادر" که امسال با شعار "همه با هم برای تداوم شیردهی" در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، گفت: برنامه مراقبت از مادران و ترویج تغذیه با شیر مادر از دوران حاملگی خانم ها آغاز می شود. 
وی افزود: این مراقبت ها و برنامه ها در بیمارستان های دوستدار کودک رواج بیشتری دارد. 
وی بیان کرد:  از لحظه تولد کودک مراقبت برای شیرخواری نوزاد در همان ساعت اولیه توسط بهداشت کاران انجام می شود.
دکتر سیاری افزود: از ۲۰ سال پیش به همت و تلاش دکتر مرندی برنامه ترویج شیر مادر آغاز شده و تاکنون هزاران نفر در کارگاه های مربوطه آموزش دیده اند که در بین آنها استادان دانشگاه هم بوده اند.
معاون بهداشت گفت: هر ساله تحقیقات جدید در این باره رصد و در برنامه ها گنجانده می شوند.
دکتر سیاری اظهار داشت: دانش، نگرش، آگاهی دادن و تبلیغ شیر مادر به همراه جلوگیری از مرگ نابهنگام مادر و کودک از برنامه های اصلی وزارت بهداشت است.
وی افزود: مادران در دو مقطع زمانی برای شیردهی دچار مشکل می شوند. یکی ابتدای شروع شیردهی و دیگری هنگامی که در دوران شیردهی می خواهند تحصیل یا کار کنند. بنابراین باید با برنامه ها و تسهیلاتی این دو مشکل را برطرف کرد.
گفتنی است در این برنامه دکتر مرندی رییس کمیته کشوری ترویج تغذیه با شیر مادر و رییس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر کلانتری مشاور معاون بهداشت، زمانی مدیرکل سلامت شهرداری تهران و نماینده یونیسف نیز به ارایه نقطه نظرات خود پرداختند. 
نماینده یونیسف گفت: تنها ۱۰ درصد کشورهای جهان برای ترویج تغذیه با شیر مادر حاضر می شوند از مادران با اعطای مرخصی و پرداخت حقوق و مزایا در این دوره حمایت کنند که ایران یکی از آن کشورهاست.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٦ - ١٢:٥٦ / شماره خبر: ١٦٤٢١٦ / تعداد نمايش: 348  


لیست اخبار >>