شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > عدالت در سلامت؛ هدف اصلی وزارت بهداشت/ مرکز پایش سلامت شیراز به کشور معرفی می شود
 


عدالت در سلامت؛ هدف اصلی وزارت بهداشت/ مرکز پایش سلامت شیراز به کشور معرفی می شود

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد:

  عدالت در سلامت؛ هدف اصلی وزارت بهداشت/ مرکز پایش سلامت شیراز به کشور معرفی می شود

 قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه ضمن بازدید از مرکز پایش سلامت (HMC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با مسوولان و مدیران ارشد معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر جعفر صادق تبریزی در این نشست، گفت: عدالت در سلامت؛ هدف اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 او از خانه بهداشت عشایری و بهورز عشایری به عنوان دو اقدام بسیار خوب دولت یازدهم یاد کرد که با توجه به توافق صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه، اعتبار موردنیاز تکمیل این طرح در سال جاری تامین می شود.

 دکتر تبریزی قطب بندی کشور به 10 منطقه سلامت را از دیگر اقدامات موثر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد و گفت: انتظار می رود راهکارها و آیین نامه های بسیار خوبی برای دستیابی به عدالت در سلامت از نشست های این قطب ها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارایه شود.

 قائم مقام معاون بهداشت و رئیس مرکز مدیریت شبکه ضمن تقدیر از زحمات صورت گرفته در راه اندازی مرکز پایش سلامت (HMC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دستاوردهای این مرکز ابراز خرسندی کرد و خواستار نهایی شدن دستورالعمل راه اندازی مرکز پایش سلامت (HMC) با برگزاری نشست مشترک با دیگر دانشگاه های علوم پزشکی دارای تجارب مشابه شد.

 دکتر تبریزی گفت: اعتباربخشی مراکز جامعه سلامت از برنامه های پیش روی وزارت بهداشت است تا از استاندارد بودن کمیت و کیفیت ارائه خدمات در این مراکز اطمینان حاصل شود.

 دکتر تبریزی ادامه داد: بر اساس اصل 44 قانون اساسی کاهش تصدی گری دولت از اهداف وزارت بهداشت است که اقدام خردمندانه و شجاعانه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واگذاری تعدادی از مراکز ارائه دهنده خدمات، قابل تحسین است.

 او بر ارسال نتایج اقدامات معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حوزه های خانه بهداشت عشایری، مراکز واگذاری به بخش خصوصی و مرکز پایش سلامت (HMC) به مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، به عنوان بخشی از اقدامات ویژه این معاونت در عرصه خدمات بهداشتی، تاکید کرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦ - ١٤:٤٢ / شماره خبر: ١٦٤٥٦٩ / تعداد نمايش: 364  


لیست اخبار >>