شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری پویش ملی شنای ایمن/ نظارت مستمر بهداشتی بر استخرها
 


برگزاری پویش ملی شنای ایمن/ نظارت مستمر بهداشتی بر استخرها

همزمان با فصل تابستان

  برگزاری پویش ملی شنای ایمن/ نظارت مستمر بهداشتی بر استخرها

 همزمان با فصل تابستان "پویش ملی شنای ایمن" توسط دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت برگزار می شود.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، حمید انصاری مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام این خبر افزود: شنا به عنوان یک فعالیت تفریحی و ورزشی از نظر جسمی و روحی مفید بوده و در فصل گرما طرفداران زیادی دارد و همه ساله تعداد زیادی از هموطنان به منظور گذراندن اوقات فراغت در بیش از 700 کیلومتر نوار ساحلی شمال کشور از دریا استفاده می کنند.

انصاری گفت: در این میان عدم رعایت نکات ایمنی ، شنا در خارج محدوده های مجاز و آشنا نبودن به فن شنا همه ساله باعث غرق شدگی و از دست رفتن جان تعدادی از مسافرین می گردد.

وی افزود: در راستای فراگیر نمودن شنای ایمن و آشنایی با موارد خطر در دریا و استخرها ، دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت "پویش ملی شنای ایمن" را در تابستان سالجاری برگزار نمود.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت گفت: این پویش دارای محورهایی مانند: رعایت اصول ایمنی در کنار دریا – نشانه های غرق شدگی – قوانین استخرها – مکان های ممنوع شنا – رعایت اصول ایمنی در استخرها و جریان های شکافنده یا مرگبار دریا، می باشد.

وی افزود: علاقمندان جهت بهره برداری از تولیدات آموزشی این پویش به پایگاه اطلاع رسانی آوای سلامت به نشانی  http://iec.behdasht.gov.ir  مراجعه کنند.

 

                                                                    نظارت مستمر بهداشتی براستخرها                                                      

 

انصاری ضمن اشاره به استفاده تعداد زیادی از هموطنان در فصل تابستان از استخرها افزود: رعایت اصول بهداشتی توسط مسئولین استخرها و استفاده کنندگان از اهمیت بسزایی برخوردار است و تامین و حفظ کیفیت آب استخر ها از نظر سلامت عمومی باید مورد توجه گردانندگان این مجموعه ها قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به  بازرسی، نظارت و پایش استخر های شنا و کنترل کیفی آب آنها بصورت دوره ای توسط بازرسان بهداشت محیط گفت: سامانه تلفنی بهداشت 190 بطور شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی پیرامون مشکلات بهداشتی استخرها و طرح های سالم سازی دریا می باشد و بازرسین بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی در اسرع وقت به این موارد رسیدگی خواهند کرد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦ - ١٠:٢٠ / شماره خبر: ١٦٤٦٦٩ / تعداد نمايش: 374  


لیست اخبار >>