دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ابراز خشنودی نمایندگان WHO از برنامه ایران اکو / برگزاری سمپوزیوم بین المللی Public Health Nutrition در مشهد
 


ابراز خشنودی نمایندگان  WHO  از برنامه ایران اکو / برگزاری سمپوزیوم بین المللی Public Health Nutrition در مشهد

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:

  ابراز خشنودی نمایندگان WHO از برنامه ایران اکو / برگزاری سمپوزیوم بین المللی Public Health Nutrition در مشهد

 مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: مدیر کل تغذیه دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت در ژنو و مدیر منطقه ای تغذیه سازمان جهانی بهداشت طی نشست تخصصی از اجرای برنامه بپیشگیری از چاقی و اضافه وزن به نام ایران اکو ابراز خشنودی کردند.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر زهرا عبدالهی، درخصوص نشست تخصصی که با حضور مدیر کل تغذیه دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت در ژنو و مدیر منطقه ای تغذیه سازمان جهانی بهداشت برگزار شد، گفت: نشستی که  برگزار شد، پیرو دعوت دفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران، از دکتر برانکا، مدیر کل تغذیه دفتر مرکزی سازمان جهانی بهداشت در ژنو و  دکتر ایوب الجواده، مدیر منطقه ای تغذیه سازمان جهانی بهداشت بود.

وی افزود: با توجه به افزایش چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان کشور، برنامه ای به منظور پیشگیری از اضافه وزن و چاقی در کودکان و نوجوانان، تدوین شد که تحت عنوان اکو در نشست  معرفی و از نظرات و پیشنهادات دو نماینده مهمان، در اجرای هر چه بهتر این برنامه استفاده شد.

وی ادامه داد: دکتر برانکا و دکتر ایوب الجواده  با استقبال و ابراز خشنودی از اجرای این برنامه آن را به عنوان یکی از برنامه های WHO   عنوان کردند که ایران می تواند، از لحاظ اجرای این برنامه برای  کشورهای منطقه امرو الگو باشد.

دکتر عبدالهی تصریح کرد: در این نشست در خصوص ریز مغذی ها و اقداماتی که در خصوص کنترل کمبود ریزمغذی های ویتامین A  وD  و آهن در ایران و راهکارهایی برای کمبود  این ریز مغذی ها و همچون غنی سازی آرد با ویتامین  D و روغن با ویتامین A  در دست انجام است، گزارشاتی ارائه شد و نظرات این دو نماینده نیز بیان شد.

وی تاکید کرد : دکتر برانکا و دکتر ایوب درخصوص آغاز حمایت تکنیکی تغذیه در WHO  و برنامه غنی سازی ریز مغذی ها در سال جاری نظر مساعد دادند.

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بیان داشت: دکتر برانکا و دکتر ایوب به همراه مدیردفتر بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت از 16 تا 17 شهریور سال جاری نیزجهت شرکت در سمپوزیوم بین المللی Public Health Nutrition به مشهد عزیمت خواهند کرد.

دکتر عبداللهی درخصوص جزییات این سمپوزیوم گفت: از موضوعات مورد بحث در سمپوزیوم تاسیس شبکه ملی تغذیه جامعه با هدف هم افزایی و به اشتراک گذاشتن منابع علمی، اجرایی، پرهیز از موازی کاری در سطح ملی و تسهیل ارائه خدمات فنی در سطح منطقه مدیترانه شرقی است که توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد و برنامه ریزی شده است.

شایان ذکر است که در طی این نشست تخصصی، برنامه های بهبود امنیت غذا و تغذیه در کشور توسط نمایندگان بخش های اجرایی، علمی و تحقیقاتی کشور که در زمینه غذا، تغذیه و سلامت فعالیت دارند، به منظور دریافت مشاوره های فنی از نمایندگان سازمان بهداشت جهانی، بیان شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦ - ٠٩:١٧ / شماره خبر: ١٦٥٨٦٦ / تعداد نمايش: 301  


لیست اخبار >>