پنج شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > معدوم سازی 15 هزار تن غذای ناسالم در سبزوار از ابتدای سال 96 تاکنون
 


معدوم سازی 15 هزار تن غذای ناسالم در سبزوار از ابتدای سال 96 تاکنون

  معدوم سازی 15 هزار تن غذای ناسالم در سبزوار از ابتدای سال 96 تاکنون

 15 هزار و 483 کیلو گرم مواد غذایی غیر بهداشتی و فاسده شده ازابتدای سال 1396در قالب طرح تحول سلامت کشف و معدوم شده است.

 به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت هادی کرابی مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی سبزوار با اشاره به اجرای برنامه طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت محیط اظهار داشت: جذب 12 نفر بازرس بهداشت محیط در برنامه  طرح  قرارداد پزشک خانواده و خرید خدمت  در سال 96 ، تجهیز بازرسان بهداشت محیط به وسایل پرتابل بازرسی از جمله ترمومتر ،ph  متر ، شوری سنج و tpm (اندازه گیری پراکسید روغن) و تجهیز 14بازرس به  تبلت جهت ثبت انلاین بازرسی ها درسامانه جامع بازرسی را از مهمترین اقدامات دانست .

وی افزود : در بازدیدهای انجام شده از مراکزتهیه و توزیع مواد غذایی ، اماکن عمومی و بین راهی تعداد 499 اخطاریه بهداشتی صادر شده وتعداد 157 واحد  های عرضه مواد غذایی متخلف به دادگاه معرفی شدند . و تعداد574 مورد نمونه برداری هدفمند از مواد غذایی و تعداد 635 مورد پاسخ استعلام  های اتحادیه های صنفی  صورت گرفته است  و 14 مورد امکنه مواد غذایی تعطیل گردید.

مهندس کرابی ضمن اشاره به بازرسی محیطی از سامانه های آبرسانی و 56 هزار و 122 مورد کلر سنجی از  آب شرب عنوان کرد: تعداد  1937 مورد نمونه برداری میکروبی از آب شرب و استخر های شنا ، 80 مورد نمونه برداری شیمیایی ، کشف و معدوم سازی 15 هزار و 483 کیلو گرم مواد غذایی غیر بهداشتی و فاسده شده نیز انجام گرفته است .

مسئول واحد بهداشت محیط تاکید کرد: واحد بهداشت محیط در همین راستا  موفق به کسب عناوین برتر کشوری در برنامه سلامت نوروزی 96  و سامانه بهداشت 190 و سامانه جامع بازرسی از سوی  مرکز سلامت محیط و کار  وزارت بهداشت شده است.

مهندس کرابی  در ادامه افزود: تلاش و اهتمام بازرسان بهداشت محیط در جهت حفظ و ارتقاء سطح سلامت و امنیت غذایی شهروندان می باشد و در راستای انجام وظایف خطیر بهداشت محیط در این خصوص از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهند نمود و کلیه این فعالیت ها نتیجه زحمات شبانه روزی بازرسان بهداشت محیط  معاونت  بهداشت می باشد که در کلیه ایام سال صادقانه در سه شیفت صبح، عصر و شب در قالب تیم های بازرسي مجدانه تلاش می نمایند.

مهندس کرابی  در پایان از شهروندان خواستار شد تا در زمان خرید مواد غذایی نهایت دقت را در مشخصات کامل بهداشتی بر روی بسته بندی مواد غذایی از جمله پروانه ساخت ، تاریخ تولید و انقضاء ، مهر استاندارد و سایر مشخصات بهداشتی داشته باشند واز خرید مواد غذایی فاقد این مشخصات و خرید از دستفروشان و دوره گردان مواد غذایی به شدت پرهیز نموده و در صورت مشاهده، موارد تخلف را به شماره تلفن 190 اطلاع دهند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - ٠٩:٠٣ / شماره خبر: ١٦٩٠٧٩ / تعداد نمايش: 530  


لیست اخبار >>