چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > برگزاری نشست منطقه ای خدمات نوین سلامت به سالمندان در استان گلستان
 


برگزاری نشست منطقه ای خدمات نوین سلامت به سالمندان در استان گلستان

  برگزاری نشست منطقه ای خدمات نوین سلامت به سالمندان در استان گلستان

 نشست منطقه ای دو روزه برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان در مرکز بهداشت استان گلستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، با توجه به ادغام پیشگیری از بیماریهای غیر واگیر در خدمات نوین سلامت از ابتدای سال جاری،   نشست منطقه ای برنامه خدمات نوین سلامت سالمندان در روزهای 22و 23 آبان ماه جاری در دانشگاه گلستان برگزار شد . در این نشست که ریاست وکارشناسان اداره سلامت سالمندان دفتر سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس وزارت بهداشت و مدیران گروه و کارشناسان سالمندان دانشگاهای علوم پزشکی بابل ، مازندران ، شاهرود ، ایرانشهر، زابل ، خراسان شمالی حضور داشتند ،نظام ارجاع الکترونیک در سامانه ناب استان نیز معرفی شد.

در روز اول نشست که در محل مرکز بهداشت شهرستان کردکوی برگزار شد ، پس ازافتتاح رسمی جلسه توسط معاون محترم بهداشتی ، پایش از روند ارائه خدمات در قالب خدمات نوین سلامت سالمندان با حضور پایشگران کشوری و همراهی معاون محترم فنی مرکز بهداشت استان و مدیر گروه و کارشناسان برنامه سالمندان در معاونت بهداشتی ، مسئول واحد ، کارشناس برنامه سالمندان و سایر کارشناسان مرتبط انجام شده و مراکز خدمات جامع سلامت ، خانه های بهداشت، پایگاه با مشاهده ارائه خدمت و بررسی مدارک ثبتی در سامانه ناب صورت گرفت . دربعد از ظهر همین روز 6 تیم پایش نتایج بازدید را در حضورمسئولین وزارتی ، معاون محترم فنی و سایر مسئولین ارائه کرده و پیرامون آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در روز دوم این  نشست ابتدا عملکرد برنامه سالمندان در این معاونت توسط مدیر گروه و بعد برنامه عملکرد مالی دانشگاهها توسط کارشناس اداره سالمندان ارائه شده و سپس کارشناس سالمندان این معاونت به معرفی جزئیات سامانه ناب پرداختند .در ادامه معاون فنی نظام ارجاع الکترونیک را به رویت حضار رسانده و توضیحات لازم را ارائه کرد.

در خاتمه پس از پرسش و پاسخ در مورد برنامه سالمندان ، ریییس اداره سالمندان بر اهمیت مراقبت سالمندان تاکید کرده و خواستار توجه ویژه به فرصت ها و چالش های برنامه و ارتباط تنگاتنگ با سطوح وزارتی برای تکامل بسته به صورتی که بهترین کارآیی را در ارتقاء سلامت سالمندان داشته باشد شد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦ - ٠٨:١٩ / شماره خبر: ١٦٩٠٨٢ / تعداد نمايش: 306  


لیست اخبار >>