چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای طرح سلامت دهان و دندان برای 554 هزار دانش آموز خوزستانی
 


اجرای طرح سلامت دهان و دندان برای 554 هزار دانش آموز خوزستانی

  اجرای طرح سلامت دهان و دندان برای 554 هزار دانش آموز خوزستانی

 دکتر حسین زمان زاده مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: طرح ارتقای سلامت دهان و دندان برای 554 هزار دانش آموز ابتدایی در خوزستان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، زمان زاده با بیان اینکه هر ساله طرح وارنیش فلورایدتراپی با هدف ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان خوزستانی اجرا می شود، اظهار داشت: پوسیدگی دندان شایعترین بیماری مزمن دوران کودکی و نوجوانی است که در بین اقشار مختلف جامعه مشاهده می شود. به همین دلیل سلامت دهان و دندان بخش مهمی از بهداشت عمومی را تشکیل می دهد که در کیفیت زندگی نقش مهمی دارد.

 وی افزود: با توجه به شرایط سنی دانش آموزان در مقطع ابتدایی و قرار گرفتن آنها در سن رشد، سلامت دهان و دندان در این دوره تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل گروه هدف این طرح دانش آموزان مقطع ابتدایی می باشند.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: با توجه به اینکه محدوده سنی شش تا 12 سال بالاترین میزان ابتلا به پوسیدگی دندان را دارد، باید آموزش های سلامت دهان و دندان به دانش آموزان در اولویت های آموزشی قرار گیرد.

زمان زاده درخصوص ساز و کار اجرای این طرح در مدارس خوزستان، گفت: طرح وارنیش فلوراید دو بار در سال و طی دو مرحله برای دانش آموزان پایه های اول تا ششم ابتدایی توسط مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اجرا می شود.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح 35 تا 41 درصد از پوسیدگی دندان دانش آموزان ابتدایی جلوگیری می کند.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز خاطرنشان کرد: برای دانش آموزان دوره متوسطه نیز هم اکنون طرح آموزش و پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان در حال اجرا است.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:٣٢ / شماره خبر: ١٦٩٦٢٥ / تعداد نمايش: 315  


لیست اخبار >>