چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > مردم خواستار جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی هستند
 


مردم خواستار جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی هستند

رییس مرکز سلامت محیط و کار:

  مردم خواستار جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی هستند

 رییس مرکز سلامت محیط و کار اعلام کرد مردم خواستار جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر صادق حضرتی گفت: در آبان ماه سال جاری جلوگیری از عرضه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی پس از درخواست های مربوط به عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد با 10 درصد و دفع غیر بهداشتی فاضلاب با 7 درصد از کل اخبار برای نخستین بار در ثبت اخبار مردمی در سامانه بهداشت 190، بیشترین درخواست مردمی از وزارت بهداشت بوده است که این درخواست ها می تواند نشان از نگرانی مردم از عرضه این کالای بسیار مضر باشد.

وی افزود:  کل تماس های برقرار شده با سامانه بهداشت 190 در آبان ماه سال جاری 22189 تماس بوده که از این تعداد، 6965 خبر و شکایت در سامانه به ثبت رسیده است و بقیه تماسها منجر به راهنمایی، آموزش و مشاوره گردیده است. همچنین اماکن مسکونی دارای فعالیت های غیر مجاز با 14 درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا و نانوایی ها با 10 درصد و سلف سرویس و رستوران با 7 درصد بیشترین اخبار و شکایتها را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: از اخبارو شکایات مربوط به مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف، 1800 کیلوگرم منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی کالاهای آسیب رسان به مصرف کننده گردید که بیشترین این مواد غذایی شامل انواع سوسیس و کالباس، انواع ترشیجات، انواع نوشیدنی ها، انواع تنقلات، انواع فراورده های گوشتی و پروتئینی، انواع لبنیات و غیره گردیده است.

حضرتی بیات داشت: بیشترین فراوانی اخبار، شکایات در آبان ماه به ترتیب در حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی (13 درصد)، مشهد (11 درصد) و البرز(9 درصد) بوده و در مرتبه های بعدی دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، تهران، اصفهان، جندی شاپور اهواز، قم و کرمان بوده است. در همین بازه زمانی میزان رضایتمندی مردمی بر اساس نظرسنجی های انجام شده 93 درصد بوده است. 72 درصد تماس گیرندگان آقایان و 28 درصد خانمها بوده اند.

وی افزود:  سامانه بهداشت 190 به طور شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایت های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای می باشد و هموطنان می توانند از اقصی نقاط کشور از طریق شماره تلفن  190  با این سامانه تماس حاصل کرده و شکایات بهداشتی خود را مطرح نمایند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩٦ - ٠٨:٠٤ / شماره خبر: ١٦٩٦٩٥ / تعداد نمايش: 417  


لیست اخبار >>