جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > خدمات حمایتی روانی به 400 مصدوم بستری از زلزله غرب کشور/ اعزام ٢٠ تیم روانشناس به منطقه
 


خدمات حمایتی روانی به 400 مصدوم بستری از زلزله غرب کشور/ اعزام ٢٠ تیم روانشناس به منطقه

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد خبر داد

  خدمات حمایتی روانی به 400 مصدوم بستری از زلزله غرب کشور/ اعزام ٢٠ تیم روانشناس به منطقه

 معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد از ارائه خدمات حمایتی روانی به 400 مصدوم بستری از زلزله غرب کشور که در استان های تهران، البرز، همدان و کرمانشاه بستری هستند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، علی اسدی گفت: در راستای ارائه خدمات روانی به آسیب دیدگان زلزله در غرب کشور، مدیرکل دفتر و روسای ادارات به منظور ارزیابی سطح آسیب های روانی و هماهنگی های لازم بازدیدی از منطقه داشتند.

وی افزود: تشکیل کمیته استانی حمایتهای روانی در کرمانشاه با حضور دستگاه های استان، ارائه خدمات حمایت های روانی برای بیش از 400 مصدوم بستری در بیمارستانهای استان تهران، البرز، همدان و کرمانشاه توسط حدود 30 تیم حمایتهای روانی (60 روانشناس)، اعزام 12 تیم های روانشناس از  کردستان، همدان، شیراز به مناطق، اعزام 8 تیم روانشناس از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به سرپل ذهاب بخشی از خدمات ارائه شده به این عزیزان بوده است.

وی ادامه داد: استقرار 4 تیم سلامت روان در منطقه جوانرود، اعزام 5 تیم روانشناس به ثلاث باباخانی، اعزام یک تیم به قصرشیرین یک تیم به اسلام آباد غرب، غربالگری حدود 14570 نفر از جمعیت آسیب دیده، ارائه خدمات سلامت روان برای تعداد 1584 نفر از افرادی که علایم استرس حاد داشتند ، تشکیل کمیته ملی برنامه راهبرد اقدام حمایت‌های روانی در حوادث و بلایا با همکاری (وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، هلال احمر،سازمان نظام روانشناسی، انجمن علمی روان پزشکان، آموزش و پرورش، انجمن علمی روانشناسان بالینی، انجمن روانشناسان ایران، خانه روانشناسان ) نیز در همین راستا انجام شده است.

اسدی از برگزاری 3 کارگاه آموزش تخصصی حمایت‌های روانی اجتماعی برای روانپزشکان و روانشناسان در کرمانشاه و تهران خبر داد و بیان داشت: بیش از 30 روانشناس عضو انجمن روانشناسی ایران برای اعزام به منطقه کرمانشاه آموزش دیدند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:١١ / شماره خبر: ١٦٩٧٤٣ / تعداد نمايش: 387  


لیست اخبار >>