جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت در بوشهر آغاز شد
 


استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت در بوشهر آغاز شد

با حضور دکتر رئیسی

  استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت در بوشهر آغاز شد

 طرح استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت روز سه شنبه در آیینی با حضور معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بوشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دراین آیین گفت: طرح استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت به صورت پایلوت در 10 استان کشور اجرا شده است.
دکتر علیرضا رئیسی اضافه کرد: از جمله برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تکمیل پرونده الکترونیک سلامت  است.
وی با اشاره به انجام کارهای زیرساختی مهم برای تکمیل پرونده سلامت الکترونیک اضافه کرد: معتقدیم یکی از نیازها و زیرساخت های اصلی برای استقرار پزشک خانواده تکمیل پرونده سلامت الکترونیک و پاسخ به سئوال های حوزه سلامت است.
وی  گفت: در زمان حاضر در مرحله ارزیابی قرار داریم و پس از پایان این مرحله این طرح در شهرهای زیر50 هزار نفراجرا می شود.
رئیسی، اولویت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع، ارتقای کیفیت خدمات در حوزه بهداشت و توجه به برخی شاخص های استانی از جمله مرگ و میر مادران باردار و نوزادان و تقویت طرح دندانپزشکی عنوان کرد.
وی در باره زلزله غرب کشور گفت: در این حادثه 84 مرکز بهداشتی تخریب و 192 مرکز نیز با وجود آسیب دیدگی در حال ارائه خدمات هستند.
رئیسی گفت: همچنین کلینیک سیار دندانپزشکی نیز در مناطق زلزله زده غرب کشور فعال هستند.
وی تاکید کرد: با وجود وسعت حادثه و آسیب دیدگی بیش از 11 هزار نفر همه مجرومان واکسیناسیون و در زمان حاضر نیز هیچ خدمتی متوقف نشده است.
معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 6‌ هزارو 650 طرح بهداشتی در استان‌ها در دست اجراست که برای تکمیل آنها هشت هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌ شود.
وی یادآور شد: از این شمار 2 هزار طرح در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.
در این آئین 2 مرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم با زیربنای یکهزار و 55 مترمربع و صاحب الزمان (عج) بوشهر با یکهزار و 240 مترمربع زیربنا با مجموع 60 میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی آزمایشگاه جامع سلامت بوشهر نیز با زیربنای 900 مترمربع و 27 میلیارد ریال آغاز شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ١٧:٥٩ / شماره خبر: ١٦٩٧٨٨ / تعداد نمايش: 305  


لیست اخبار >>