شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ابراز رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از اقدامات مهار مالاریا در ایرانشهر
 


ابراز رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از اقدامات مهار مالاریا در ایرانشهر

  ابراز رضایت نماینده سازمان بهداشت جهانی از اقدامات مهار مالاریا در ایرانشهر

 دکتر ولایودهان رئیس واحد مدیریت و اکولوژی ناقلین سازمان جهانی بهداشت از اقدامات انجام شده دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر در زمینه نظام مراقبت بیماریابی و درمان بیماری مالاریا و چیکن گونیا و نظام مراقبت از ناقلین ابراز رضایت کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دکتر فرهاد دادگر سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر افزود؛ هدف از این بازدید بررسی شرایط و وضعیت بیماری های منتقله از ناقلین به خصوص آئدس در مناطق تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر بوده است.

دکتر دادگر از دستاوردهای این سفر به نقش بسیار مهم  دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر  در کنترل و پیشگیری این بیماری اشاره کرد و گفت: این بیماری به سرعت در بسیاری از کشورها وارد شده  و کارشناسان حوزه تحت پوشش دانشکده ایرانشهر در پیشگیری و کنترل این بیماری به سایر نقاط کشور از مدتها قبل فعالیت های هدفمندی را در دستور کار قرارداده اند.

در ادامه این دیدار دکتر رمان ولایودهان به همراه سایر بازدیدکنندگان از وضعیت ژیت های لاروی و پناهگاهها و اقدامات لاروکشی و توزیع ماهی گامبوزیا از دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر  بازدید و از طرح های انجام گرفته اعلام رضایت نمود.

در پايان دکتر رمان ولایودهان توصیه هایی در زمینه های  کنترل مالاریا، لیشمانیا و بیماری های منتقله از آئدس را  بیان کرد و ضمن پاسخگویی به سوالات از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٥ دی ١٣٩٦ - ١٣:٢٧ / شماره خبر: ١٧١٣٤١ / تعداد نمايش: 468  


لیست اخبار >>