دوشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بیست و دومین نشست کمیته راهبری برنامه ایمنی آب آشامیدنی برگزار شد
 


بیست و دومین نشست کمیته راهبری برنامه ایمنی آب آشامیدنی برگزار شد

به میزبانی مرکز سلامت محیط و کار

  بیست و دومین نشست کمیته راهبری برنامه ایمنی آب آشامیدنی برگزار شد

 بیست و دومین نشست کمیته راهبری برنامه ایمنی آب آشامیدنی با حضور رئیس مرکز سلامت محیط و کار و رئیس این کمیته تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این جلسه دکتر احمد جنیدی با تاکید بر اهمیت مبحث آب از دیدگاه های مختلف و تاثیر آن بر سلامت جامعه، اظهار امیدواری کرد که این کمیته بتواند با همکاری و تعامل، اقدامات موثری را در زمینه تامین ایمنی آب شرب کشور و ارتقای سلامت افراد جامعه به عمل آورد.

وی افزود: لازم است با بررسی نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها و تهدیدها برنامه ریزی مناسب برای ارتقای برنامه در کشور صورت گیرد.

بر اساس این گزارش ، به دنبال آن چالش ها و راهکارهای توسعه و اجرای برنامه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد پیش نویس دستورالعمل اجرایی برنامه ایمنی آب پس از دریافت نظرات اعضای در نشست آتی کمیته راهبری ارائه و تصویب شود.

در ادامه این جلسه، کمیته فنی برنامه ایمنی آب شهر تهران متشکل از نمایندگان استانی دستگاه های متناظر با کمیته راهبری، گزارش پیشرفت اجرای برنامه را ارائه و پس از بحث و بررسی پیشنهادات لازم توسط کمیته راهبری برای اصلاح آن ارائه شد.

همچنین در این جلسه گزارش وضعیت اجرای برنامه در کشور که در حال حاضر در کلیه مراکز استان ها در حال اجراست و نتایج ارزیابی و ممیزی های انجام شده در سال جاری ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه نمایندگان کلیه سازمان های عضو شامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، شرکت مدیریت منابع آب ایران، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور حضور داشتند.

 

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦ - ١١:١٣ / شماره خبر: ١٧٤٠٨٦ / تعداد نمايش: 192  


لیست اخبار >>