جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خاتون آباد
 


افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خاتون آباد

  افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خاتون آباد

 مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) خاتون آباد در پنجمین روز از هفته سلامت با حضور دکترسید محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر عرشی معاون بهداشت دانشگاه، دکتر فتحی مدیر شبکه بهداشت و درمان پاکدشت و جمعی از خیرین و مسئولان این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت ضمن تقدیر از گام مثبت خیرین در منطقه پاکدشت، لزوم پیشگیری قبل از درمان را یادآور شد و بر توسعه اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد.

وی ضمن قدردانی از مشارکت خیرین و مردم در حوزه سلامت در سطح کشور، اظهار داشت: حضور خیرین و انجمن های مردم نهاد در حوزه سلامت و بهداشت اجتماعی باید بیش از گذشته گسترش یابد و برای دستیابی به این مهم لازم است زمینه برای مشارکت و افزایش آگاهی اجتماعی مردم فراهم شود، زیرا مشارکت عمومی و مردمی در حوزه سلامت امری ضروری است.

دکتر ایازی مشارکت خیرین و مردم را برای اجتماعی شدن سلامت بسیار مهم دانست و افزود: خدمات ارزشمند باید در بعد سلامت جسم، روان و اجتماعی ادامه پیدا کند.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت درخاتمه اهتمام خداپسندانه بیش از پیش خیرین به حوزه درمان را خواستار شد و اظهار امیدواری کرد که تعامل خیرین در این مسیر استمرار یابد.

در ادامه دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در این مراسم خیرین را به عنوان یکی از وزنه های مهم در توسعه زیرساخت های درمانی معرفی کرد و اظهار داشت: اقدامات خیرین در کنار تخصیص منابع مالی دولتی، توان مضاعفی برای توسعه خدمات بهداشتی درمانی است.

وی گفت: خرسندیم که فرهنگ استفاده از ظرفیت های مردمی برای گسترش خدمات سلامت در سالهای اخیر توسعه یافته است.

دکتر آقاجانی افتتاح این مرکز را یکی از دستاوردها و برکات حضورخیرین در منطقه پاکدشت دانست و فرهنگ غنی وقف را برای حضور مردم در بحث سرمایه گذاری توسعه زیرساختها بسیار مهم و اثرگذار برشمرد.

دکتر آقاجانی گفت: دراین منطقه جمعیت متراکمی زندگی می کنند که با تلاشهای دولت تدبیر و امید بیمارستان شهدای پاکدشت به بهره برداری رسیده و در کنار آن مراکز جامع خدمات سلامت نیز خدمات بهداشتی و درمانی انجام می دهند. وی همچنین بر توسعه مراکز خدمات بهداشتی تاکید و پیشگیری را مقدم بر درمان دانست.

در این مراسم همچنین مهندس قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی و مهندس بوربور رییس هیات مدیره مجمع خیرین کشورضمن تقدیر از اقدام خیرین بر تداوم اقدامات خداپسندانه تاکید کردند.

گفتنی است پروژه ساخت این مرکز از سال ۱۳۹۵در زمینی که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر پاکدشت به مساحت ۵۰۰مترمربع (در دوطبقه) اهداء شده بود، آغاز شد.

این مرکز هم اکنون  خدماتی نظیر؛ مراقبت سلامت، سلامت روان، تغذیه، دندانپزشکی، داوطلبان سلامت و سایر بخش های بهداشتی درمانی را به جمعیت منطقه خاتون آباد شهرستان پاکدشت ارائه می کند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٧ - ٠٩:٢٨ / شماره خبر: ١٧٦١٢٩ / تعداد نمايش: 254  


لیست اخبار >>