شنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > کارگاه علمی ،آموزشی مراقبتهای دوران سالمندی برگزار شد
 


کارگاه علمی ،آموزشی مراقبتهای دوران سالمندی برگزار شد

در تهران

  کارگاه علمی ،آموزشی مراقبتهای دوران سالمندی برگزار شد

 با حضور مدیران دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و همچنین دفتر سلامت روان وزارت بهداشت کارگاه علمی، آموزشی مراقبتهای دوران سالمندی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این کارگاه دکتر یمانی معاون دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس و‌زارت بهداشت، دکتر عظیمی رییس اداره سالمندان و جمعی از مدیران سلامت خانواده، سلامت روانی اجتماعی و تغذیه دانشگاههای منتخب علوم پزشکی به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
بر اساس این‌گزارش در اولین روز کارگاه که در موسسه خیریه کهریزک تشکیل شد، دکتر یمانی و دکتر عظیمی ارائه خدمات با کیفیت به سالمندان را از اولویتهای برنامه اداره سالمندان دانستند و در ادامه پس از مروری بر مباحث اصول ارزیابی سقوط، تغذیه و افسردگی در سالمندان، شرکت کنندگان با حضور در بخش نگهداری از سالمندان با اصول عملی این مراقبتها آشنا شدند.
این گزارش حاکیست، در روز دوم کارگاه مطالبی مرتبط با  اهداف و فعالیتهای برنامه عملیاتی سال ۱۳۹۷ اداره سالمندان عنوان شد و در ادامه دکتر عظیمی پس از ارائه گزارشی از اقدامات این اداره در راستای دستیابی به اهداف برنامه، توضیحاتی در خصوص سند ملی سالمندان و چک لیستهای پایش عنوان کرد. 
جلسه با بیان انتظارات از دانشگاهها برای ارائه راهکارهای عملیاتی به منظور ارتقای کیفیت خدمات به سالمندان به پایان رسید.
شایان ذکر است این کارگاه با حضور فعال کارشناسان ستادی وزارت متبوع، مدیران گروه های سلامت خانواده، سلامت روانی اجتماعی، بهبود تغذیه و کارشناسان برنامه سلامت سالمندان دانشگاههای علوم پزشکی خراسان شمالی و جنوبی، فارس، گیلان، کرمان، کرمانشاه، ایران و تهران برگزار شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ١٦ تير ١٣٩٧ - ١١:٣٨ / شماره خبر: ١٧٨٥٠٨ / تعداد نمايش: 134  


لیست اخبار >>