سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > سنجش بیش از 70 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 


سنجش بیش از  70 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

آغاز طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه

  سنجش بیش از 70 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 بیش از 70 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سنجش می شوند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر کامبیز نعمتی رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی 98- 1397 خبر داد و گفت: این طرح از اول تیر ماه، در 23 پایگاه سنجش در شهر تهران و 16 پایگاه در شهرستان‌های تابعه در سطح مراکز و شبکه های تحت پوشش دانشگاه آغاز شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح، کلیه نوآموزان بدو ورود به مدرسه مورد معاینات پزشکی، ارزیابی مقدماتی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، بهداشت دهان و دندان، واکسیناسیون، سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی قرار خواهند گرفت.

رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس با بیان این نکته که پوشش سنجش نوآموزان در معاونت بهداشت دانشگاه در سال تحصیلی گذشته 100% بوده است، افزود: پیش بینی می شود در طی این طرح که تا اواخر مهر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت، حدود 48000 نوآموز در سطح شهر تهران و حدود 27000 نوآموز در شهرستان‌های تابعه، توسط پزشک و مراقب سلامت مورد معاینات پزشکی و ارزیابی مقدماتی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات معاینات انجام شده نوآموزان در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) ثبت خواهد شد، اظهار داشت: در صورتی که دانش‌آموزی دچار مشکل تشخیص داده شود به مراکز تخصصی ارجاع و پیگیری خواهد شد.

شایان ذکر است با توجه به حضور تیم سلامت مستقر در مراکز خدمات جامع سلامت، نوآموزان علاوه بر معاینات پزشکی، ارزیابی مقدماتی و دندانپزشکی، در صورت نیاز از ارائه خدمات توسط کارشناسان تغذیه و سلامت روان نیز بهره مند خواهند شد.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧ - ١١:١٩ / شماره خبر: ١٧٨٧٤٨ / تعداد نمايش: 198  


لیست اخبار >>