دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بررسی موضوع واگذاری بخشی از خدمات حوزه بهداشت به بخش خصوصی در استان فارس
 


بررسی موضوع واگذاری بخشی از خدمات حوزه بهداشت به بخش خصوصی در استان فارس

در یکصد و چهارمین نشست سیاستگذاری تحول در نظام بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز

  بررسی موضوع واگذاری بخشی از خدمات حوزه بهداشت به بخش خصوصی در استان فارس

 یکصد و چهارمین نشست شورای سیاستگذاری تحول در نظام بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بررسی اولویت های سلامت در استان فارس و موضوع واگذاری بخشی از خدمات حوزه بهداشت به بخش خصوصی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، این نشست با محوریت دو موضوع بررسی شاخص های طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و بررسی شاخص های طرح تحول نظام سلامت در شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروستان، به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور دکتر علی بهادر رییس دانشگاه، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه و جمعی از مدیران معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

دکتر بهادر رییس دانشگاه بر برگزاری نشست مشترک مدیران معاونت بهداشت و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه در راستای توسعه واگذاری خدمات دندانپزشکی مراکز خدمات جامع سلامت به بخش خصوصی، با توجه به ارزیابی مثبت تجارب قبلی تاکید کرد.

او با اشاره به لزوم آشنایی پزشکان سال آخر با سطوح ارائه خدمت در حوزه بهداشت و چگونگی ارزیابی خدمات شبکه های بهداشت و درمان، یکی از راهکارهای آن را حضور در جلسات طرح تحول در نظام بهداشت دانشگاه برشمرد.

انجام مکاتبات لازم در خصوص کنترل بیماری سالک با مسوولین سیاسی استان و شهرستان ها و همچنین ارگان های مرتبط و طرح موضوع این بیماری در شورای سلامت و امنیت غذایی استان، از دیگر دستورات رئیس دانشگاه بود.

دکتربهادر همچنین بر ارزیابی کمیت و کیفیت خدمات شبکه های بهداشت و درمان استان بر اساس توانمندی های کارکنان و منابع انسانی، به عنوان یک شاخص تاثیرگذار تاکید کرد.

دکترعبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان نیز گفت: ۹۲ درصد جمعیت ثبت شده استان در سامانه کشوری سیب، دست کم یک بار مراقبت شده اند که شهرستان سپیدان با دستیابی به شاخص ۹۹ و هشت دهم درصد بیشترین میزان جمعیت یکبار مراقبت شده را در استان داشته است.

او بر اهمیت توجه به مراقبت های پیش از بارداری و حین بارداری به عنوان یکی از مهمترین شاخص های کاهنده عوارض بارداری و ارتقای سلامت، تاکید کرد.

معاون بهداشت دانشگاه با ارزیابی شاخص های طرح تحول نظام سلامت در شبکه بهداشت و درمان سروستان، بر تلاش بیشتر مدیران این شبکه در افزایش شاخص مراقبت تمام گروه های سنی تا رسیدن به میانگین دانشگاه تاکید کرد.

دکترهمتی همچنین از تلاش برای بهره برداری از ساختمان ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروستان در هفته دولت امسال خبر داد.

معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر پیگیری و ارتقای شاخص مدارس مروج سلامت پنج ستاره شهرستان سروستان با تعامل سازنده با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، شاخص های خدمات دندانپزشکی در شهرستان سروستان پس از واگذاری نوبت عصر دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت جامعه به بخش خصوصی را دارای ارتقایی چشمگیر عنوان کرد.

او یادآور شد: ۹۴ و هفت دهم درصد از شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان سروستان برنامه عملیاتی خودمراقبتی اجتماعی برای جامعه تحت پوشش خود را تدوین کرده اند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٧ تير ١٣٩٧ - ٠٨:٥٧ / شماره خبر: ١٧٨٨٣٨ / تعداد نمايش: 252  


لیست اخبار >>