چهارشنبه ٢٦ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای 6 هزار و 553 پروژه بهداشتی با اعتبار 2900 میلیارد تومان
 


اجرای 6 هزار و 553 پروژه بهداشتی با اعتبار 2900 میلیارد تومان

معاون مرکز مدیریت شبکه خبر داد

  اجرای 6 هزار و 553 پروژه بهداشتی با اعتبار 2900 میلیارد تومان

 معاون مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از اجرای ٦٥٥٣ پروژه بهداشتی با اعتباری معادل ٢٩٠٠ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر بابک فرخی گفت: بر اساس تفاهمنامه مشترک بهداشتی بین وزارت بهداشت با استانداران و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 95 تعداد 6553 پروژه با زیربنای بیش از دو میلیون متر مربع در کل کشور احداث می شود. اعتبار کل طرح نزدیک  2900 میلیارد تومان است که سهم وزارت بهداشت 1600 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: در سال 95 و 96 از سهم اعتباری وزارت متبوع در پروژه های شهری بالغ بر 400 میلیارد تومان و در بخش روستایی 560 میلیارد به دانشگاه ها پرداخت شد.

فرخی بیان کرد: هم اکنون بالغ بر 2000 پروژه به اتمام رسیده که بسیاری از آنها توسط وزیر بهداشت و سایر مدیران به بهره برداری رسیده است.

وی ابراز داشت: وزارت بهداشت از سهم اعتباری تفاهمنامه مشترک که به عهده وزارت بهداشت بوده را درکل کشور بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه ها پرداخت کرده است و بر اساس پیشرفت پروژه هیچ تعهد بر زمین مانده ای بر عهده ندارد، مگر این که پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی اضافه شود که در مقابل وزارت بهداشت هم به تعهدش عمل خواهد کرد.

وی که به همراه معاون بهداشت وزارت بهداشت به اردبیل سفر کرده بود افزود: در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم اقدامات خوبی در بحث پروژه های بهداشتی انجام شده است.

وی تصریح کرد: درخصوص پیشرفت فیزیکی پروژه های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل حدود 95 پروژه را با مقام وزارت تفاهم کردند که حدود 34 پروژه به اتمام رسیده و کلیه تجهیزات مورد نیاز برای آنها در قالب اعتبارات ارسالی به دانشگاه اعطا شده است.

معاون مرکز مدیریت شبکه گفت: وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه های اردبیل به طور متوسط 61 درصد است که در حوزه روستایی بالای 78 درصد و در حوزه شهری 48 درصد می باشد.

وی ادامه داد: در حوزه اعتبارات عمرانی در قالب تفاهمنامه در سال 95 بیش از 10 میلیارد تومان برای اردبیل ارسال شد. در سال 96 نیز مبلغ دو میلیارد تومان ارسال شد و از ماده 37 هم مبلغ 3.3 میلیارد تومان اختصاص یافته و برای اجرای پروژه های تفاهمنامه مشترک به دانشگاه اردبیل ارسال شد.

دکتر فرخی اظهار داشت: در سفر به استان اردبیل مرکز جامع خدمات سلامت روستای اظماره و مرکز خدمات جامع سلامت شهری 22 بهمن از شهرستان گرمی مورد بازدید قرار گرفتند.

وی ضمن اشاره به اقدامات خوب انجام شده در این دو مرکز گفت:  "اظماره" به عنوان یکی از پروژه های جدید عمرانی که به اتمام رسیده بود و پزشک و مامای تیم سلامت و پرسنل بهداشتی حضور موثر داشتند و ارائه خدمت می دادند. در مرکز 22 بهمن هم طرح تحول شهری انجام می شد که به ازای هر 2500 نفر یک مراقب سلامت حضور داشت و پزشک مرکز و دندانپزشک هم در مرکز حضور داشتند.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٤٨ / شماره خبر: ١٧٩٦٦٧ / تعداد نمايش: 146  


لیست اخبار >>