سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > دیدار معاون بهداشت با مدیر منطقه ای UNAIDS
 


دیدار معاون بهداشت با مدیر منطقه ای  UNAIDS

در تهران

  دیدار معاون بهداشت با مدیر منطقه ای UNAIDS

  معاون بهداشت وزارت بهداشت با "رانجايان گورومورتى" مدير منطقه اى UNAIDS در خاورميانه و شمال افريقا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در این دیدار ضمن اشاره به پیشرفت های بدست آمده در نظام سلامت کشورمان اظهار داشت : از جمله اقداماتی که در طرح تحول سلامت در زمینه مبارزه با بیماری ایدز انجام شد این بود که خدمات افزایش یافته و سطح دسترسی بالاتر رفته است. ایران در برنامه ۹۰-۹۰-۹۰ هم اکنون ۴۰ درصد بیماریابی، ۵۰ درصد تحت درمان و ۸۲ درصد کاهش بار ویروس را دارد.

 

معاون بهداشت گفت: شناسایی مادران باردار در معرض خطر ویروس اچ آی وی از سالهای گذشته انجام شده است و در سال ۹۳، ۱۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور این طرح را پیگیری کرده اند و از میان ۳۱۵ هزار زن باردار در معرض خطر ۲۰۹ هزار نفر را مورد آزمایش قرار دادند که از این بین ۷۴ زن مبتلا به ویروس اچ آی وی شناسایی شدند که ۹۷ درصد کودکان آنها سالم به دنیا آمدند.

 

دکتر رئیسی اظهار داشت : جمهوری اسلامی ایران با توجه جدی به پیشگیری توانسته است با گسترش شبکه های بهداشتی  درمانی تا دور دست ترین مناطق کشور، در راه توسعه سلامت گام های بلندی را بر دارد.

 

معاون بهداشت ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه بر علیه کشورمان افزود: انتظار ما این است که سازمان ملل متحد  بر طبق قوانین بین المللی در راه مبارزه با بیماری ایدز با کشورمان همکاری مستمر داشته باشد.

 

در این دیدار رانجايان گورومورتى مدير منطقه اى UNAIDS در خاورميانه و شمال افريقا ضمن تاکید بر پیشرفت های قابل ملاحظه جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلامت گفت : UNAIDS آمادگی کامل برای همکاری با ایران دارد و ایران با دارابودن زیرساخت های مطمئن در این زمینه می تواند به پیشرفت های بیشتری دست پیدا کند.

 

گفتنی است در این دیدار دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ، دکتر درودی نماینده UNAIDS در ایران و دکتر حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت حضور داشتند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        پنج شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٧ - ١٦:٣٩ / شماره خبر: ١٨٠٨٠١ / تعداد نمايش: 90  


لیست اخبار >>