پنج شنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > راه اندازی کمپین بزرگ بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف هپاتیت
 


راه اندازی کمپین بزرگ بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف هپاتیت

دکتر رمضانی خبر داد :

  راه اندازی کمپین بزرگ بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف هپاتیت

 رئیس اداره هپاتیت معاونت بهداشت از راه اندازی کمپین بزرگ بسیج همگانی واکسیناسیون برای حذف هپاتیت در کشور در راستای اجرای برنامه های حذف این بیماری خبر داد.

دکتر رشید رمضانی به روابط عمومی معاونت بهداشت گفت: بر اساس برنامه سازمان بهداشت جهانی، ایران ملزم به حدف هپاتیت تا سال 2030 است.

وی افزود: برنامه های متعددی در این زمینه برای حذف هپاتیت B و C در حال اجراست. برای اجرای برنامه جامع حذف هپاتیت پیش نویس اولیه آن تهیه شده و برای کمیته علمی هپاتیت ارسال می شود.

وی ادامه داد: برنامه حذف هپاتیت همچنین در برنامه های نظام شبکه بهداشت کشور ادغام شده و اهداف آن نیز در سامانه یکپارچه بهداشت " سیب "وارد شده است.

رمضانی گفت: یکی از برنامه های حذف واکسیناسیون گرو ههای در معرض خطر هستند که از جمله این گروه ها می توان به واکسیناسیون زندانیان اشاره کرده که طی چند سال اخیر اجرا شده است.

رئیس اداره هپاتیت افزود: یکی از گروه های هدف واکسیناسیون، اهدا کنندگان خون هستند که مطابق تفاهمنامه ای که در اسفند 96 بین سازمان انتقال خون و مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت منعقد شده انجام می شود.

وی خون دهنده های مستمر را که حداقل سالی دو بار خون اهدا می کنند و حدود 600 هزار نفر در کشور هستند از زمره گروه های هدف این برنامه اعلام کرد و گفت: افراد بالای 29 سال در این گروه وقتی برای اهدای خون مراجعه می کنند کارت واکسینه دریافت خواهند کرد.

وی افزود: این برنامه از اول مهر امسال تا آخر اسفندماه انجام می شود و سایر گروه ها نیز در سال های آینده در گروه هدف قرار می گیرند.

وی در پایان گفت: واکسن و بستر اجرای برنامه در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آماده شده است.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧ - ١١:٢١ / شماره خبر: ١٨١٩٤٧ / تعداد نمايش: 111  


لیست اخبار >>