شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای بیش از شش هزار پروژه بهداشتی در سراسر کشور
 


اجرای بیش از شش هزار پروژه بهداشتی در سراسر کشور

معاون بهداشت در اصفهان اعلام کرد

  اجرای بیش از شش هزار پروژه بهداشتی در سراسر کشور

 با شروع طرح تحول سلامت بیش از شش هزار طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از مراکز بهداشتی شهر اصفهان  افزود : با شروع طرح تحول سلامت 6 هزار و 230 طرح در حوزه بهداشت در سراسر کشور اجرا شده که بهره‌برداری از آنها در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت است. از این تعداد، چهار هزار پروژه به بهره‌برداری رسیده و بیش از یک هزار طرح دیگر نیز در مراحل پایانی احداث قرار دارد.

معاون بهداشت ضمن اشاره به پوشش بالای 98  درصدی واکسیناسیون در کشور افزود :  ۲۶ هزار خانه بهداشت و پایگاه و مرکز جامع سلامت هم اکنون در حال فعالیت در حوزه بهداشت هستند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه گفت: نمی‌توان سلامت جمعیتی بیش از ۸۰ میلیون نفر را بدون زیرساخت قوی مدیریت کرد. اصل این زیرساخت‌ها  پزشکی خانواده و پرونده الکترونیک است. باید این پرونده وجود داشته باشد تا تمام بسته‌های خدمتی تعریف شده، قابل ارائه باشد. به جز آن باید جمعیت‌های تعریف شده برای هر مراقب سلامت مشخص شود؛ یعنی هر مراقب سلامت و بهورز باید بین ۲۵۰۰ تا ۳هزار نفر را تحت پوشش قرار دهند.

معاون بهداشت اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت استان اصفهان را قابل توجه خواند و گفت : بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در کلیه مراکز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای حرکت در مسیر رشد شاخص های بهداشتی باید  سامانه های الکترونیکی و ثبت خدمات در آنها را مورد توجه قرار دهیم.

دکتر رئیسی افزود : خدمات رسانی مستمر و موثر در بخش های سلامت دهان و دندان در مراکز جامع باید مورد توجه باشد و ظرفیت های موجود در این بخش در بالاترین سطح خدمت رسانی کنند.

معاون بهداشت در پایان گفت : بهره برداری از امکانات جدید پرتابل بازرسی در بخش بهداشت محیط سرعت و دقت در بازرسی ها را افزایش داده و کارشناسان این بخش در مراکز جامع با بهره گیری از این تجهیزات در کنترل اماکن تحت پوشش خود بهتر عمل کرده اند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١١:١٦ / شماره خبر: ١٨٢١١٤ / تعداد نمايش: 86  


لیست اخبار >>