سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > زندگی هشتاد درصد جمعیت جهان در محیط هایی با کیفیت پایین هوا
 


زندگی هشتاد درصد جمعیت جهان در محیط هایی با کیفیت پایین هوا

معاون بهداشت در ژنو خبر داد

  زندگی هشتاد درصد جمعیت جهان در محیط هایی با کیفیت پایین هوا

  ۹۳ درصد از کودکان زیر ۱۵ سال در سراسر جهان هوای آلوده تنفس می‌کنند که این امر باعث خطرات جدی برای سلامت آنها می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه اولین کنفرانس آلودگی هوا و سلامت در ژنو گفت : طبق برآورد سال ۲۰۱۶ میلادی  تعداد ۶۰۰ هزار کودک به دلیل ابتلا به عفونت های حاد تنفسی ناشی از آلودگی هوا در جهان  جان خود را از دست داده اند.

 

معاون بهداشت گفت : بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت بیش از ۸۰ درصد جمعیت جهان در محیط‌ هایی با کیفیت پایین هوا زندگی می‌کنند.

 

وی افزود : آلودگی هوا به عنوان پنجمین علت مرگ در جهان، سالانه موجب مرگ بیش از ۷ میلیون نفر در جهان می‌گردد.

 

معاون بهداشت اظهار داشت : کاهش آلودگی هوای آزاد و داخل خانه با بهسازی محیط و ارتقای سطح بهداشت، کاهش تنفس دود دست دوم، شناسایی مهم‌ترین آلاینده‌ها به منظور حذف یا کاهش مهم‌ترین آلوده کننده های هوا در محیط زندگی و کار می‌تواند نقش ویژه‌ای در کاهش میزان مرگ ‌و میر و بروز بیماری‌های مرتبط داشته و موجبات کاهش هزینه‌های سرسام‌آور درمان بیماری‌ها و بهبود شاخص‌های بهره‌وری شود.

 

دکتر رئیسی گفت :طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت  در ماه مارس، ۱۰ شهر از آلوده ترین شهرهای جهان در  کشور هند قرار دارند که در آینده  به دلایل مختلف شاخص کیفیت هوا در کشور هند به شدت افت پیدا خواهد کرد.

 

معاون بهداشت در پایان در مورد لزوم توجه جدی به مبحث سلامت هوا در کشورمان اظهار داشت : ضرورت فرهنگ‌سازی، تدوین و اجرای آموزش‌های مقدماتی در مدارس، جلب مشارکت‌های مردمی و اجرای صحیح قانون هوای پاک در کشور  از جمله مهم‌ترین اقدامات در این راستا می باشد و به همین جهت از همه مسئولان، دست‌اندرکاران، فعالان حوزه سلامت و محیط زیست  انتظار می رود تا با انجام اقدامات عملی بخصوص اجرای صحیح قانون هوای پاک و تدوین راهکارهای اجرایی مؤثر موجبات تامین محیطی سالم را برای تمامی آحاد مردم فراهم آورند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧ - ١٢:٠٠ / شماره خبر: ١٨٣٠٢٦ / تعداد نمايش: 104  


لیست اخبار >>