شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تقدیر سازمان بهداشت جهانی از برنامه حذف مالاریا در ایران/ تقویت همکاری با پاکستان برای مهار مالاریا
 


تقدیر سازمان بهداشت جهانی از برنامه حذف مالاریا در ایران/ تقویت همکاری با پاکستان برای مهار مالاریا

در ژنو

  تقدیر سازمان بهداشت جهانی از برنامه حذف مالاریا در ایران/ تقویت همکاری با پاکستان برای مهار مالاریا

 سازمان بهداشت جهانی از اقدامات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در راستای حذف مالاریا تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت،دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در حاشیه اولین کنفرانس آلودگی هوا و سلامت در ژنو با پروفسور "پدرو آلونسو" مسئول دپارتمان كنترل مالاريا در دفتر مرکزی سازمان بهداشت جهانی دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار پروفسور آلونسو ضمن اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در راه حذف مالاریا گفت : بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی که سال ۲۰۱۷ منتشر شد، تعداد موارد مالاریا در ایران 57 مورد بوده که نسبت به  12000 مورد در سال ۲۰۰۰  با کاهش قابل ملاحظه ای همراه بوده و در راه حذف این بیماری پیشرفت چشمگیری بوجود آمده که قابل تقدیر است.

 

در ادامه این دیدار دکتر رئیسی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در راه مبارزه با مالاریا در ایران اظهار داشت : متاسفانه بیشترین موارد مالاریا در ایران وارداتی و عمدتاً از کشور پاکستان است.

 

معاون بهداشت افزود : در پی اجرای طرح تحول سلامت در ایران پیشرفت های چشمگیری در حوزه بهداشت بوجود آمده که نزدیک شدن به نقطه حذف مالاریا و کاهش چشمگیر موارد بیماری سل نمونه هایی از آن است.

 

سپس طرفین بر تشکیل کمیته ای سه جانبه بین نمایندگان ایران، پاکستان و سازمان بهداشت جهانی برای رفع معضل موارد وارداتی مالاریا به ایران و برنامه ریزی برای مهار این بیماری تاکید کردند .

 

گفتنی است در این دیدار نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران نیز حضور داشت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ١١ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٠٥ / شماره خبر: ١٨٣٠٥٩ / تعداد نمايش: 125  


لیست اخبار >>