سه شنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > انعقاد تفاهم نامه همکاری میان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاد کشاورزی استان
 


انعقاد تفاهم نامه همکاری میان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاد کشاورزی استان

در مشهد مقدس

  انعقاد تفاهم نامه همکاری میان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاد کشاورزی استان

 به منظور افزایش سواد و فرهنگ تغذیه ای در جامعه زنان روستایی و عشایری خراسان رضوی، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سازمان جهاد کشاورزی استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، این تفاهم نامه با موضوع « برنامه بهبود تغذیه جامعه زنان روستایی و عشایری» بین مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف انسجام و نظام مندسازی آموزش، فرهنگسازی و اطلاع رسانی منعقد شده است.

در این تفاهم نامه با اشاره به نقش آموزش و افزایش آگاهی های افراد در خصوص سلامتی و تغذیه سالم به عنوان نوعی سرمایه گذاری ملی، بر سرمایه انسانی سالم که در نتیجه ارتقاء فرهنگ و سواد تغذیه ای جامعه با استفاده از تمهیداتی از قبیل آموزش تغذیه، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی حاصل می شود بعنوان مهمترین عوامل رشد و توسعه اقتصادی تاکید شده است.

براساس این تفاهم نامه در نظراست با افزایش آگاهی های تغذیه ای زنان جامعه در زمینه های مختلف تغذیه ای همچون افزایش مصرف میوه و سبزی، کاهش مصرف قند، نمک و چربی، دستیابی به غذای مناسب و سالم، کاهش فاکتورهای خطر ساز زیست محیطی و کشاورزی، برچسب گذاری مواد غذایی و نظارت بر مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی از طریق تقویت تعاملات بین بخشی به اهداف تعیین شده تا سال ۱۴۰۰ دست یافت.

تدوین و تصویب برنامه عملیاتی سالانه، برگزاری جلسات آموزشی، اجرای هماهنگ برنامه ها و تدوین محتوی یکپارچه آموزشی، پیش بینی و تعهد تامین منابع مالی، انسانی، فیزیکی و تجهیزاتی لازم برای اجرای برنامه، بستر سازی مناسب اجرای برنامه برای عموم ذی نفعان، تدوین و اجرای پایش و ارزشیابی برنامه، حمایت از تشکیل و استمرار فعالیت کمیته های مشترک و انتخاب زنان کشاورز و عشایر نمونه براساس شاخص های تعیین شده از تعهدات مشترک دو سازمان در این تفاهم نامه است.

مدت اجرای این برنامه برای یک دوره ۵ ساله تعیین شده است.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - ١١:٣٦ / شماره خبر: ١٨٣١١٦ / تعداد نمايش: 126  


لیست اخبار >>