شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > همکاری معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش با جهاد کشاورزی
 


همکاری معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش با جهاد کشاورزی

  همکاری معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش با جهاد کشاورزی

  جلسه همکاری معاونت بهداشت شهرستان با جهاد کشاورزی جهت بهبود تغذیه زنان روستایی، در دفتر معاون فنی معاونت بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،مریم اکبرزاده مسئول واحد بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی گراش  ، هدف از اجرای این برنامه را با توجه به افزایش شیوع بیماری های غیرواگیر در مناطق شهری و روستایی که به دلیل مصرف زیاد قند، نمک و چربی، مصرف بی رویه فست فود ها، مصرف کم میوه و سبزی و دریافت ناکافی فیبر غذایی و همچنین  دستیابی به هدف بهبود تغذیه و امنیت غذایی و ترویج کشاورزی در بین زنان روستایی و اصلاح الگوی غذایی خانوارهای عنوان کرد.

 اکبرزاده در خصوص این همکاری گفت: این برنامه در راستای تحقق یکی از اهداف توسعه پایدار با عنوان “پایان دادن به گرسنگی، دستیابی به امنیت غذایی و تغذیه بهتر و ترویج کشاورزی پایدار” برنامه بهبود تغذیه با هدف اصلاح الگوی غذایی  خانوارهای روستایی و عشایری با محوریت زنان در سراسر کشور به اجرا در می آید.

وی افزود: این برنامه با همکاری مشترک وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی با انعقاد تفاهم نامه مشترک و استفاده ازتوانمندی های طرفین اجرایی می شود که در آن با محوریت آموزش و فرهنگ سازی در راستای بهبود تغذیه گروه هدف، ترویج ایجاد باغچه های خانگی با تاکید بر تولید محصول سالم و حفاظت از منابع پایه جهت دستیابی به نتایج مورد نظر است.

گفتنی است این طرح با توجه به مشکلات کم آبی در شهرستان فقط در چهار منطقه ارد، فداغ، لب اشکن، خلیلی اجرا خواهد شد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٤٧ / شماره خبر: ١٨٣٢٣٠ / تعداد نمايش: 319  


لیست اخبار >>