يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ارایه مشاوره های تغذیه و روانشناختی به بانوان رفسنجان/ بهره مندی ۳۹هزار دانش آموز رفسنجانی ازطرح وارنیش فلوراید
 


ارایه مشاوره های تغذیه و روانشناختی به بانوان رفسنجان/ بهره مندی ۳۹هزار دانش آموز رفسنجانی ازطرح وارنیش فلوراید

  ارایه مشاوره های تغذیه و روانشناختی به بانوان رفسنجان/ بهره مندی ۳۹هزار دانش آموز رفسنجانی ازطرح وارنیش فلوراید

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به شیوع بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطانها گفت: به بانوان رفسنجانی در قالب طرح ایستگاه سلامت مشاوره های تغذیه و روانشناختی ارایه می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر احمد جمالیزاده‌  اظهار کرد: طرح ایستگاه سلامت اوایل خردادماه امسال در  پارک بانوان باهدف ارایه خدمات مشاوره رایگان و ارتقا سطح سلامت جامعه با همکاری شهرداری شهرستان رفسنجان راه اندازی شد.

وی تصریح کرد: این مشاوره ها در طول هفته توسط کارشناس معاونت بهداشت دانشگاه انجام می شود که از زمان راه اندازی این ایستگاه تا کنون بیش از ۱۹۰نفر در زمینه های خانواددگی، تحصیلی، فرزندپروری، پیشگیری از اعتیاد و خودکشی خدمات مشاوره ای دریافت نمودند.

جمالی زاده بیان کرد: از این تعداد ۶۸نفر خدمات مشاوره ذکر شده دریافت نمودند که ازاین تعداد نیز ۸نفر به مراکز تخصصی تر جهت سیر درمان ارجاع داده شدند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: همچنین ۱۳۵نفر هم مشاوره تغذیه جهت پیشگیری و کنترل چاقی و اضافه وزن دریافت کردند.

وی بیان اشت: با توجه به تغییر سیمای بیماری ‌‌ها و ضرورت توجه ویژه به دو مقوله تغذیه سالم و سلامت روان و در راستای اجرای برنامه جامع تحول سلامت در حوزه بهداشت، طرح خوبی در این شهرستان آغاز شده است.

وی بیان کرد: خدمات مشاوره و مراقبت روان‌ شناختی و خدمات مشاوره و مراقبت از تغذیه سالم به‌ عنوان دو بسته از 11 بسته خدمت پیش ‌بینیشده در برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت ارائه می‌شود.

وی گفت: با ارائه این خدمات و پاسخگویی به نیازهای جامعه، شاهد ارتقای سطح سلامت جامعه و افزایش کیفیت زندگی مردم باشیم.

 

بهره مندی ۳۹هزار دانش آموز رفسنجانی ازطرح وارنیش فلوراید

 

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: در طرح وارنیش فلوراید ۳۹هزار دانش آموز مقطع دبستان و پایه هفتم زیر پوشش قرار می گیرند.

وی افزود : در طرح وارنیش فلوراید ۳۹هزار دانش آموز رفسنجان و انار در مقطع دبستان و پایه هفتم زیر پوشش قرار می گیرند.

جمالی زاده در حاشیه افتتاح طرح وارنیش فلوراید دانش آموزان مقطع دبستان و پایه هفتم در سالن شهدای دانش آموز آموزش و پرورش اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که در طرح تحول سلامت روی آن تأکید شده بهداشت دهان و دندان است که در سالهای گذشته آنطور که باید روی این بحث کار نشده و شاید هزینه ای هم برای آن صرف نشده است عمده هزینه هایی که مردم برای کارهای دندانپزشکی می پرداختند از جیب بود و دولت و بیمه ها هم پوشش چندانی نمی دادند.

وی بیان داشت: به برکت طرح تحول سلامت که حدود ۵سال است اجرایی شده امروز شاهد ثمرات آن هستیم که یکی از این ثمرات طرح وارنیش تراپی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به اینکه امسال چهارمین سال اجرای فلورایدتراپی است، افزود: هر سال دو مرتبه این طرح اجرا می شود که الان مرحله اول است و پس از پایان مرحله اول به فاصله یک ماه مرحله دوم آن اجرا می شود.

جمالی زاده عنوان کرد: در قالب طرح وارنیش فلوراید سال گذشته ۳۹هزار دانش آموز زیرپوشش قرار گرفتند با اجرای این طرح در آینده کودکان و نوجوانان کمتر مشکلات بیماری دهان و دندان خواهند داشت.

وی با بیان اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: با پیشگیری از هزینه هایی که بعدها برای درمان باید صرف شود جلوگیری می شود.

جمالی زاده در ادامه به راه اندازی مجتمع دندانپزشکی در شهر رفسنجان و فعال کردن کلینیک های دندانپزشکی اشاره کرد و افزود: در این مراکز با تعرفه های پایین خدمات دندانپزشکی صورت می گیرد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢ آبان ١٣٩٧ - ٠٩:٥٦ / شماره خبر: ١٨٣٢٣٤ / تعداد نمايش: 128  


لیست اخبار >>