دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پایلوت کشوری طرح پیشگیری از مصدومیت های غیر عمد در دانش آموزان شد
 


دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پایلوت کشوری طرح پیشگیری از مصدومیت های غیر عمد در دانش آموزان شد

  دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه پایلوت کشوری طرح پیشگیری از مصدومیت های غیر عمد در دانش آموزان شد

 معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تعیین این دانشگاه و شش دانشگاه علوم پزشکی دیگر به عنوان پایلوت کشوری طرح پیشگیری از مصدومیت های غیر عمد در دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر ابراهیم شکیبا گفت: مصدومیت های غیرعمد کودکان و نوجوانان یکی از دلایل اصلی آسیب دیدگی، بستری بیمارستانی، معلولیت و نیز مرگ آنان در جهان بوده که طبق آمار دومین علت مرگ و میر در کودکان و نوجوانان می باشد.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از حوادث، وقتی رخ دادند قابل برگشت نیستند و منجر به خطر جانی یا معلولیت غیر قابل درمان می شوند افزود: پیشگیری از ایجاد حادثه بسیار کارآمدتر و ضروری تر از درمان عوارض آن می باشد.

وی گفت : در کنار عوامل محیطی و ساختاری، رفتارهای مخاطره آمیز انسان ها نیز نقش بسیار مهمی در وقوع سوانح و حوادث و نیز آسیب دید گی پس از آن دارد و به همین علت، نزدیک به دو دهه گذشته بسیاری از تلاش های جها ن در راستای پیشگیری از مصدومیت های غیر عمد کودکان و نوجوانان بر تغییر رفتار انسان ها متمرکز شده است.

دکتر شکیبا با بیان اینکه دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با همکاری اداره پیشگیر ی از حوادث، سوانح و ارتقاء ایمنی و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران پروژه ی «تحلیل وضعیت مصدومیت غیر عمد در کودکان دختر و پسر از دیدگاه ارتباطی، فرهنگی، اجتماعی، رفتاری و هنجاری و تدوین استراتژی ارتباطی جهت پیشگیری از مصدومیت غیر عمد در کودکان» را در دستور کار خود قرار داد و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همراه با 6 دانشگاه دیگر پایلوت کشوری این طرح می باشند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧ - ١٣:٥٠ / شماره خبر: ١٨٣٧١٢ / تعداد نمايش: 165  


لیست اخبار >>