يکشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بازدید مشاور معاون بهداشت از مراکز خدمات جامع سلامت بهبهان
 


بازدید مشاور معاون بهداشت از مراکز خدمات جامع سلامت بهبهان

در راستای پایش حوزه بهداشت

  بازدید مشاور معاون بهداشت از مراکز خدمات جامع سلامت بهبهان

 دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت از حوزه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان و و واحدهای زیر مجموعه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر مطلق  در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کردستان واحدهای داروخانه ، مامایی، پزشکان و مراقب سلامت ناظر را مورد بازدید قرار داد.

وی سپس با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دودانگه، از واحدهای مختلف از جمله بهداشت محیط و حرفه ای ، مراقب سلامت مرد و زن ، داروخانه و پزشک بازدید کرد.

 

خانه بهداشت دودانگه کوچک به عنوان یکی از خانه های تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت دودانگه نیز توسط وی بازدید شد. در این خانه بهداشت دو بهورز زن و مرد حضور داشتند. ساختمان خانه بهداشت از پروژه های احداث جدید می باشد و تجهیزات لازم استاندارد سازی شده است. کلیه خدمات بصورت الکترونیک در قالب سامانه سیب به جمعیت ارائه می شود.

دکتر مطلق سپس از مرکز خدمات جامع سلامت شهری منصوریه بازدید کرد. این مرکز بر اساس مصوبات جدید طرح گسترش از یک مرکز روستایی به شهری تغییر عنوان داده و خانه های بهداشت آن، دو خانه بهداشت منصوریه 1 و 2 با هم ادغام شده و به عنوان پایگاه ضمیمه در مجاورت ساختمان مرکز (محوطه مرکز) ارائه خدمت می کنند.

 

این مرکز به عنوان مرکز شهری در شهر زیر  20هزار نفر مجری برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی است و در حال حاضر به صورت تک شیفت ارائه خدمات می کند که در آینده نزدیک با دو پزشک و به صورت دو نوبته فعالیت خواهد کرد

واحدهای بهداشت محیط و حرفه ای ، دندانپزشکی ، آزمایشگاه و داروخانه نیز از نظر عملکرد فنی ،تجهیزات این مرکز بازدید شدند

در این بازدیدها نکات فنی مربوط به ثبت اطلاعات پزشکی و وضعیت سلامتی کارگران در سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" و نکات مربوط به نسخه نویسی به کارشناس بهداشت حرفه ای ، پزشک مرکز و دارویار گوشزد شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٤٦ / شماره خبر: ١٨٤٢٤١ / تعداد نمايش: 83  


لیست اخبار >>