شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک
 


بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک

امروز انجام شد

  بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک

 معاون بهداشت وزارت بهداشت صبح امروز از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اراک بازدید کرد.


به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر علیرضا رئیسی در ابتدای سفر به استان مرکزی از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت والیعصر (عج)    بازدید کرد.

در این بازدید دکتر رئیسی عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب"  و نحوه بهره برداری از این سامانه را در این مرکز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین سلامت  قرار گرفت.

معاون بهداشت ضمن اشاره به صنعتی بودن استان گفت : توجه ویژه به بهداشت محیط و حرفه ای از مواردی است که در حوزه بهداشت استان مرکزی به جدیت پیگیری می شود و در این راه با همکاری مستمر کارخانجات صنعتی می توانیم در را ارتقاء شاخص ها در این بخش گام برداریم.

معاون بهداشت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در آینده و تقویت بسته های خدمت طرح تحول نظام سلامت را از اولویت های وزارت بهداشت خواند و افزود : حرکت بسوی نظام ارجاع الکترونیک و استقرار کامل آن از اهداف اصلی حوزه بهداشت در سراسر کشور است.

دکتر رئیسی افزود: اعتقاد ما بر این است که 75 درصد خدمات درمانی باید در سطح یک انجام شود و آن دسته از خدماتی که در این سطح قابل ارائه نیست باید به سطوح بالاتر تخصصی ارجاع شود.

سپس معاون بهداشت از بخش های  سلامت خانواده ،بهداشت دهان و دندان ، تغذیه ، سلامت روان ، بهداشت محیط و حرفه ای  و سایر بخش های این مرکز جامع بازدید کرد.

در ادامه دکتر رئیسی از مرکز جامع خدمات سلامت شهری ارسطو در حاشیه شهر اراک بازدید کرد .

در این مرکز دکتر رئیسی و هیئت همراه فعالیت های مراقبین سلامت و نحوه بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در راه خدمت رسانی به مراجعین  را مورد ارزیابی قرار داد و اظهار داشت : سلامت مادران باردار در مناطق حاشیه شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است و کلیه مراقبین سلامت می بایست ضمن پوشش کامل بهداشتی و درمانی این گروه از خدمت گیرندگان به ثبت الکترونیکی اقدامات انجام شده برای ایشان اهتمام ورزند .

معاون بهداشت حضور کارشناسان تغذیه و سلامت روان  در مراکز بهداشتی پس از اجرای طرح تحول سلامت را با اهمیت خواند و گفت :  با استقرار  کارشناسان تغذیه در  مراکز جامع در مسیر کنترل بیماری های غیرواگیر و کاهش بار  بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، فشار خون قدم های موثری برداشته شده است.

دکتر رئیسی ارتقاء شاخص بهداشت دهان و دندان را از اهداف اصلی معاونت بهداشت خواند و افزود : تمام ظرفیت های موجود در حوزه دندانپزشکی مراکز جامع خدمات سلامت باید در خدمت آحاد مردم باشند.

گفتنی است صبح امروز هیئت هایی شامل رئیس مرکز مدیریت شبکه ، مدیر کل دفتر سلامت جمعیت خانواده و مدارس ، مدیرکل دفتر مدیریت بیماریهای غیرواگیر، رئیس مرکز سلامت محیط و کار ، مدیر کل دفتر سلامت روان و رئیس اداره بهداشت دهان و دندان  جهت ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت به شهرهای محلات ، دلیجان ،کمیجان، فراهان، شازند ،تفرش ، آشتیان ، و خنداب عزیمت کردند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧ - ١٤:٠٨ / شماره خبر: ١٨٤٣٥٤ / تعداد نمايش: 132  


لیست اخبار >>