شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای بیش از 100 طرح بهداشتی بعد اجرای طرح تحول سلامت در استان مرکزی
 


اجرای بیش از 100 طرح بهداشتی بعد اجرای طرح تحول سلامت در استان مرکزی

معاون بهداشت در اراک خبر داد

  اجرای بیش از 100 طرح بهداشتی بعد اجرای طرح تحول سلامت در استان مرکزی

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس سامانه نظرسنجی 94 درصد مردم از فعالیت های حوزه بهداشت و برنامه های طرح تحول سلامت در حاشیه شهرها رضایت دارند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در نشست مشترک مدیران معاونت بهداشت وزارت بهداشت و هیئت ریسه دانشگاه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک افزود: ارایه خدمات بهداشتی در حاشیه شهرها و دسترسی مردم  به خدمات بهداشتی، درمانی از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال اخیر است و این برنامه ها با طرح تحول سلامت باعث افزایش رضایتمندی در بین مردم شده است.

 

وی افزود: وضعیت فضاهای بهداشتی استان مرکزی و شاخص های مختلف بیماری های غیر واگیر از جمله فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی و ... از میانگین کشوری بهتر است.

 

دکتر رئیسی اظهار داشت: وجود برنامه مدون در زمینه اجرای  پایش و ارزیابی در استان مرکزی موجب شده که این استان در بیشتر حوزه ها از جمله بهداشت محیط، سلامت روان ،بهداشت حرفه ای، تغذیه  دستاوردهای خوبی داشته باشد.

 

وی افزود: در راستای اجرای طرح تحول سلامت 109 طرح بهداشتی در استان مرکزی آغاز شد که بیشتر این طرح ها به بهره برداری رسیده است.

 

معاون بهداشت گفت: با توجه به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اراک در اجرای فاز بهداشت برنامه تحول سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  از این طرح ها حمایت کامل می کند.

 

دکتر رئیسی افزود:امید واریم با توجه به وضعیت خوب شاخص های بهداشتی استان مرکزی در آینده این استان به یکی از استان های پیشرو در حوزه بهداشت و اجرای برنامه پزشک خانواده کشور و نظام ارجاع تبدیل شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ٠٨:٤٦ / شماره خبر: ١٨٤٤٠١ / تعداد نمايش: 154  


لیست اخبار >>