يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اجرای طرح دندان های عاری از پوسیدگی برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در زاهدان
 


اجرای طرح دندان های عاری از پوسیدگی برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در زاهدان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد

  اجرای طرح دندان های عاری از پوسیدگی برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدایی در زاهدان

 طرح دندان های عاری از پوسیدگی برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی، در 27 مرکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان که به منظور بازدید از روند ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان در مراکز خدمات جامع سلامت سلمان زاده و سیدالشهداء (ع) زاهدان حضور یافته بود، با بیان این مطلب که در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه ای از مردم به هرشکلی درگیر مشکلات دهان و دندان خود هستند، خاطرنشان کرد: مهمترین قدم برای پیشگیری از مشکلات دهان و دندان مردم آموزش و پیشگیری در سنین کودکی ودانش آموزی است .

دکتر سید مهدی طباطبایی ادامه داد: در طرح دندان های عاری از پوسیدگی که از مهرماه آغاز شده،بر اساس نیاز سنجی هایی که صورت می گیرد خدمات سلامت و پیشگیری، برای 16 هزار دانش آموز پایه ششم ابتدائی در مراکز خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ارائه می شود.

وی در ادامه افزود: تعداد 27 مرکز خدمات جامع سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مجهز به تجهیزات دندانپزشکی هستند، که علاوه بر ارائه خدمات رایگان به دانش آموزان، خدمات به مادران شیرده وباردار وسایر اقشار مردم نیز از برنامه های مهم این مراکز است که در مجموع حدود هزار نفر روزانه از این خدمات بهره مند می شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: با توجه به رشد پوسیدگی دندان و هزینه بالایی که از این جهت به مردم تحمیل می‌شود، تلاش نظام سلامت درجهت کنترل و کاهش این مشکل است. در این خصوص از والدین انتظار داریم در برنامه های ما مشارکت کنند و با تشویق کودکان به مسواک زدن و رعایت بهداشت فردی، در زمینه کاهش مشکلات دهان ودندان گام بردارند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٣٨ / شماره خبر: ١٨٤٨٥٨ / تعداد نمايش: 115  


لیست اخبار >>