سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قزوین
 


بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قزوین

در ادامه سفرهای استانی معاون بهداشت

  بازدید معاون بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قزوین

 معاون بهداشت وزارت بهداشت صبح امروز از مراکز بهداشتی حاشیه شهر قزوین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ، دکتر علیرضا رئیسی در ابتدای سفر به استان قزوین از مرکز خدمات جامع سلامت شماره ۲مهرگان بازدید کرد.

 در این بازدید دکتر رئیسی عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب"  و نحوه بهره برداری از این سامانه را در این مرکز مورد ارزیابی قرار داد و ضمن گفتگوی مستقیم با مراجعین از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین  سلامت  قرار گرفت.

 معاون بهداشت ضمن اشاره به صنعتی بودن استان قزوین گفت : توجه ویژه به بهداشت محیط و حرفه ای از مواردی است که در حوزه بهداشت استان قزوین به جدیت پیگیری می شود و در این راه با همکاری مستمر شرکت ها و کارخانجات صنعتی می توانیم در را ارتقاء شاخص ها در حوزه بهداشت محیط و حرفه ای گام برداریم.

 معاون بهداشت ضمن اشاره به تحول بزرگ در شاخص های سلامت در حاشیه شهرها گفت : طی بازدیدها و ارزیابی هایی که از مناطق حاشیه شهر در سراسر کشور انجام شده ، رشد شاخص های بهداشتی پس از اجرای طرح تحول سلامت در این مناطق به خوبی قابل مشاهده است.

 دکتر رئیسی گفت : خدمات بهداشت دهان و دندان شامل طرح دندان های عاری از پوسیدگی برای دانش آموزان پایه ششم و همچنین طرح وارنیش فلوراید تراپی برای دانش آموزان سایر پایه ها در مناطق حاشیه شهر به جدیت پیگیری می شود.

 سپس معاون بهداشت ضمن حضور در کلاس آموزشی رابطین سلامت در این مرکز اظهار داشت : شما به عنوان سفیران بهداشت و سلامتی نقش بسزایی در آموزش خانواده ها داشته و با همکاری تنگاتنگ  کارشناسان و مراقبین سلامت می توانید در پیشگیری از بیماری های مختلف و رشد شاخص های بهداشتی نقش داشته باشید.

 معاون بهداشت گفت :  75 درصد بزرگسالان در کشور فعالیت بدنی ناکافی دارند و 72 درصد افراد جامعه دارای چاقی یا اضافه وزن هستند که با آموزش های رابطین و سفیران سلامت می توان در بهبود این شاخص ها گام برداشت.

 سپس معاون بهداشت از بخش های  سلامت خانواده ،بهداشت دهان و دندان ، تغذیه ، سلامت روان ، بهداشت محیط و حرفه ای  و سایر بخش های این مرکز جامع بازدید کرد.

 در ادامه دکتر رئیسی از مرکز جامع خدمات سلامت محمود آباد در حاشیه شهر قزوین بازدید کرد.

 در این مرکز  که دکتر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز حضور داشت ،دکتر رئیسی و هیئت همراه فعالیت های مراقبین سلامت و نحوه بهره برداری از سامانه های الکترونیکی در راه خدمت رسانی به مراجعین  را مورد ارزیابی قرار داد و اظهار داشت : سلامت مادران باردار و بیماریابی فعال در مناطق حاشیه شهر از اهمیت بسزایی برخوردار است و کلیه کارشناسان و مراقبین سلامت می بایست ضمن پوشش بهداشتی خدمت گیرندگان به ثبت الکترونیکی اقدامات انجام شده برای ایشان اهتمام ورزند.

 معاون بهداشت در این مرکز ضمن گفتگوی مستقیم با خدمت گیرندگان نظرات ایشان را در مورد خدمات ارائه شده در این مرکز جویا شد.

 دکتر رئیسی اقدامات انجام شده در مراقبت از مادران باردار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: کنترل عوامل خطر بیماری ها، بهره برداری حداکثری از ظرفیت دندانپزشکی و نظارت بر بهداشت مدارس از اقدامات مثبت در حاشیه شهر قزوین می باشد.  

 گفتنی است صبح امروز هیئت هایی شامل رئیس مرکز مدیریت شبکه ، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر، مدیر کل دفتر سلامت روان ، رئیس اداره بهداشت دهان و دندان ، مدیر دفتر بهبود تغذیه و همچنین معاونین دفتر سلامت جمعیت و مرکز سلامت محیط و کار جهت ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت به شهرهای الموت ، تاکستان ، بوئین زهرا ، الوند و آبیک عزیمت کردند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٤ دی ١٣٩٧ - ١٥:٠٥ / شماره خبر: ١٨٥١٠٠ / تعداد نمايش: 112  


لیست اخبار >>