دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > کارگاه تقویت بنیان خانواده در مرکز خدمات سلامت خواجه نوری تهران برگزار شد
 


کارگاه تقویت بنیان خانواده در مرکز خدمات سلامت خواجه نوری تهران برگزار شد

  کارگاه تقویت بنیان خانواده در مرکز خدمات سلامت خواجه نوری تهران برگزار شد

 کارگاه 5 روزه تربیت مربی تقویت بنیان خانوده(SFP) اول تا پنجم دی ماه97 به میزبانی این مرکز بهداشت، در مرکز خدمات جامع سلامت خواجه نوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این کارگاه که با حضور 30 نفر از کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مراکز و شبکه های بهداشت تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشکیل شد، آموزش‌های لازم توسط  مربیان برنامه از جمله گیتا افراعی،  زهرا حیدریان، سمانه ایجی و پوران دخت عباسی،  روانشناسان ارشد بالینی و دارای گواهینامه بین المللی مربیگری تقویت بنیان خانواده از اکسفورد ارائه شد.

در ابتدای این کارگاه، محمد رضا غفارزاده رزاقی مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص موفقیت اجرای 3 دوره این طرح در مرکز بهداشت شرق تهران توضیحاتی بیان نمود.

در ادامه مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی، از اجرای این برنامه در چهار مرکز دارای مناطق پر خطر جهت آموزش والدین و نوجوانان گروه سنی 14-10 سال خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری در مناطق شرق، شمال، شمیرانات و ورامین برنامه تقویت بنیان خانواده در پنج مرکز خدمات جامع سلامت توسط مربیان آموزش دیده در این کارگاه برگزار خواهد شد.

در ادامه دکتر امیر علی فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق تهران، بر اهمیت آموزش خانواده ها در راستای توانمند سازی برای ایجاد ارتباط صحیح با فرزندان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

شرکت کنندگان در این کارگاه با مفاهیمی از قبیل ایجاد روابط مثبت و شناخت اهداف و رویاها، نحوه مقابله با فشار همسالان، عشق و حد و مرز  و .... آشنا شدند.

گفتنی است در زمان کارگاه نمایندگان ناظر وزارت بهداشت حضور داشتند و از روند اجرای برنامه، نحوه تدریس و تسلط مربیان تقدیر و تشکر کردند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧ - ١٢:١٧ / شماره خبر: ١٨٥٣٤٥ / تعداد نمايش: 180  


لیست اخبار >>