يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ضرورت انعقاد تفاهمنامه با شهرداری تهران برای همکاری های بهداشتی/ اهمیت ثبت خدمت بهداشتی برای ردیابی خدمات
 


ضرورت انعقاد تفاهمنامه با شهرداری تهران برای همکاری های بهداشتی/ اهمیت ثبت خدمت بهداشتی برای ردیابی خدمات

معاون بهداشت اعلام کرد

  ضرورت انعقاد تفاهمنامه با شهرداری تهران برای همکاری های بهداشتی/ اهمیت ثبت خدمت بهداشتی برای ردیابی خدمات

 معاون بهداشت ضمن تاکید ویژه بر اهمیت ثبت اقدامات بهداشتی برای ردیابی آن، بر ضرورت انعقاد تفاهمنامه با شهرداری تهران برای همکاری های بهداشتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در دیدار با مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران، گفت: بخش بزرگی از کار اصلی در تهران همانند کلانشهرهای مهم دنیا، بر عهده شهرداری است

 

وی گفت: در نشست اخیر سازمان جهانی بهداشت در ژنو مساله آلودگی هوا بحث اصلی بود. در تهران بحث آلودگی هوا، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای و سلامت شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

دکتر رئیسی بیان داشت: بعد از شروع طرح تحول سلامت با ایجاد و راه اندازی مراکز و پایگاه های سلامت در سطح شهر تهران و بویژه حاشیه شهر ، خدمات بهداشتی قابل قبولی در حال ارائه است که باید تقویت شود.

 

معاون بهداشت گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که در حوزه سلامت، نظام ارجاع و پزشک خانواده حرف اول بزند

 

وی با اشاره به این که درصد زیادی از متخصصان رشته های پزشکی کشور در تهران ساکن هستند، گفت: نیازالقایی در تهران زیاد است لذا نیاز به ساختار و شبکه منظم داریم و باید بر اساس یک الگو کار کنیم

 

وی اظهار داشت: در حوزه بهداشت از نظر ما هیج خدمتی ارائه نشده مگر اینکه ثبت شود این ثبت خدمت موضوع مهمی است. ثبت مهم ترین نکته در نظام مراقبت شبکه است.

 

وی گفت : خدمت باید قابل ردیابی باشد و می بایست جلسات کارشناسی مشترکی برای استقرار سامانه های بهداشتی وزارت بهداشت در مراکز بهداشتی شهرداری تهران داشته باشیم.

 

دکتر رئیسی تاکید کرد : شرکت شهر سالم شهرداری تهران می تواند سامانه یکپارچه بهداشت را برای ثبت خدمات مورد بهره برداری قرار دهد.

 

وی افزود: در حوزه معاینات شغلی و کارکنان، شما 40 هزار نفر خدمت گیرنده دارید که ما باید اطلاعات سلامتی آنها را داشته باشیم

 

معاون بهداشت افزود :در بحث نظارت بهداشتی بر اماکن، اطلاعات شهرداری تهران می تواند وارد سامانه های وزارت بهداشت شود و این پرهیز از دوباره کاری است

 

دکتر رئیسی گفت :شهرداری تهران می تواند لایه هایی از نظام ارجاع و پزشک خانواده  را در سیستم خود اجرا کند و می بایست سیستم یکپارچه شود

 

دکتر رییسی افزود: نظارت ها و مداخلات شما می بایست بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت باشد و در این راستا لازم است آئین نامه ها و مقررات اصلاح شود.

 

وی گفت: باید تیم های مشترکی در حوزه بهداشت و درمان تشکیل شود و در این راستا اول پتانسیل های موجودِ همدیگر را بشناسیم و فرصت های همکاری را بررسی کرده و  هم افزایی داشته باشیم

 

دکتر رئیسی در پایان گفت : معاونت بهداشت پشتیبان برنامه های حوزه سلامت شهرداری تهران است و در این جهت باید در حوزه فرهنگ سلامت همکاریهای خوبی داشته  و کارگروه های مشترک ایجاد کنیم

 

در این دیدار مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران گفتدر دوره جدید شهرداری تهران برنامه های متعددی برای ارتقاء شاخص های بهداشتی و درمانی در زیرمجموعه شهرداری در نظر گرفته شده که همه آنها با مساعدت های وزارت بهداشت قابل تحقق است.

 

دکتر حمید چوبینه افزود: درشهرداری تهران 17 هزار کارگر تحت پایش شناسایی بیماری هستند که 2500 نفر شناسایی و ارجاع به متخصصان شدند.

 

وی ادامه داد: بیماری های عفونی و قابل انتقال و بیماری های غیرواگیر همچون بیماری های قلبی ، عروقی در بین این افراد شناسایی شده است.  

 

وی از همکاری شهرداری تهران با دانشگاه های علوم پزشکی سطح تهران خبر داد و بیان داشت: شهرداری تهران 700 خانه سلامت و 18 مرکز درمانی دارد که این امکانات فرصتی ایجاد می کند که در یک کارگروه مشترک بتوانیم همکاری های گسترده ای با وزارت بهداشت داشته باشیم.

 

دکتر چوبینه ضمن اشاره به حوزه بهداشت محیط و حرفه ای و اقدامات شرکت شهر سالم در این زمینه افزود: این شرکت آمادگی کامل دارد تا بالاترین سطح همکاری ها را در حوزه بهداشت محیط و حرفه ای با معاونت بهداشت وزارت بهداشت داشته باشد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧ - ٠٩:٢٤ / شماره خبر: ١٨٥٤٩٩ / تعداد نمايش: 209  


لیست اخبار >>