دوشنبه ٢٧ خرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع سه اولویت نظام سلامت/ اتصال سامانه های سیب، سینا و ناب تا پایان امسال
 


پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع سه اولویت نظام سلامت/ اتصال سامانه های سیب، سینا و ناب تا پایان امسال

معاون بهداشت اعلام کرد

  پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع سه اولویت نظام سلامت/ اتصال سامانه های سیب، سینا و ناب تا پایان امسال

 معاون بهداشت پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع را سه اولویت نظام سلامت کشور اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب، گفت: این سه برنامه مختص معاونت بهداشت نیستند و اولویت نظام سلامت کشور هستند زیرا اهداف این برنامه ها با مشارکت سایر بخشهای نظام سلامت، به ویژه معاونت درمان قابل دستیابی است.

 

وی افزود: به عنوان مثال اجرای بخش اصلی برنامه نظام ارجاع با همکاری  معاونت درمان قابل اجراست  که سطوح ۲ و ۳ را مدیریت می کند. ما در بخش بهداشت و سطح یک هم اکنون هم آماده ارجاع هستیم ولی باید آن سطوح فعال شوند تا این زنجیره کامل شود. که خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین دو معاونت وجود دارد و مصمم هستیم این برنامه را اجرا کنیم،

 

وی تصریح کرد: در بخش بهداشت ۱۲ اولویت داریم که سه اولویت فوق در تمام ارکان نظام سلامت مشترک هستند و برای اهداف ۹ گانه دیگر نیز کارهای هدفمندی شروع شده که در مرحله استقرار آنها هستیم.

 

وی ادامه داد: در اجلاس قبلی معاونان بهداشت اولویتها اعلام شد و مدیران ستادی فعالیت های تعیین شده را ارائه کردند.

 

وی بیان کرد: در ادامه برنامه ها به همراه مدیران ستادی از ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی پایش و بازدید بعمل آمد و ۲۸ مورد از مشکلات و اولویتها برای رسیدگی تعیین شدند که پس از بررسی ها در نهایت ۱۴ مشکل و اولویت احصاء شد که امروز در کارگاه هایی که کلان مناطق ده گانه تشکیل می دهند این مشکلات و اولویتها مورد بررسی قرار می گیرند.

 

دکتررئیسی گفت: پس از بررسی این موارد در اجلاس بعدی معاونان بهداشت دانشگاه ها موارد اصلاحی مطرح و مورد بررسی قرار می گیرند.

 

معاون بهداشت خاطرنشان کرد: تمام دستورالعمل هایی که از ستاد به دانشگاه ها ابلاغ می شوند باید اجرا شوند و اگر نکته قابل اصلاحی دارند باید تا نسخه اصلاحیه ابلاغ نشده همان دستورالعملهای قبلی اجرایی شوند.

 

وی افزود: اطلاعات ادارات کل و دفاتر ستادی پس از ۸ ماه بررسی تکمیل شده و بزودی شاخص گذاری خواهند شد.

 

دکتر رئیسی تصریح کرد: سامانه های ناب، سینا و سیب تا آخر اسفند امسال به یکدیگر متصل خواهند شد.

 

وی افزود: هم اکنون سامانه سیب یکپارچه شده و توانستیم در پروسه یکپارچه سازی ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار همپوشانی را اصلاح کنیم.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٨ دی ١٣٩٧ - ١٢:٥٤ / شماره خبر: ١٨٥٥٦٠ / تعداد نمايش: 421  


لیست اخبار >>