دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیرواگیر
 


آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیرواگیر

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت تاکید کرد:

  آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیرواگیر

 با حضور دکتر افشین استوار مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیران معاونت بهداشت و کارشناسان واحد بیماری های غیرواگیر دانشگاه، مسایل و فعالیت های مربوط به بیماری های غیرواگیر استان فارس، بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه های مربوط به کنترل بیماری های غیرواگیر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به خوبی طراحی و اجرا می شود و پاسخگویی و فعالیت منسجمی در این زمینه وجود دارد.

دکتر افشین استوار با تاکید بر اهمیت توجه به بیماری های غیرواگیر، اضافه کرد: به دلیل اهمیت بیماری های غیرواگیر در سلامت مردم، خدمات ارایه شده در این زمینه در دانشگاه ها و مراکز بهداشتی شهرستان ها باید متناسب با ماموریت مشخص شده و حجم گستردگی برنامه ها در حوزه بیماری های غیرواگیر باشد؛ در ستاد وزارت بهداشت پیگیر ارتقای چارت برنامه های حوزه بیماری های غیرواگیر هستیم؛ پس از پزشک خانواده و نظام ارجاع، بحث بیماری های غیرواگیر دومین اولویت وزارت در حوزه بهداشت است.

 

وی ابراز امیدواری کرد: با تلاش همگانی، جایگاه بیماری های غیرواگیر در همه سطوح ستاد وزارت بهداشت، دانشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی ارتقا یابد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت، ستاد بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از ستادهای برتر کشور، عنوان کرد و افزود: برنامه های بیماری های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز بسیار خوب و فنی انجام می شود و رو به گسترش است.

 

دکتر استوار، بحث نظام مراقبت بیماری های غیرواگیر و تقویت این نظام را به عنوان یکی از اولویت های اصلی ستاد بیماری های غیرواگیر وزارت بهداشت و ابزاری برای جمع آوری اطلاعات در دانشگاه ها برای اندازگیری تاثیر مداخلاتی که در حال اجراست و طراحی و اجرای مداخلات جدید، برشمرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در کشور بین ۶ تا هفت میلیون بیمار فشار خون وجود دارد که از بیماری خود آگاهی ندارند، بر اهمیت شناسایی این افراد تاکید و اضافه کرد: پیشگیری و غربالگری سلامت موضوعی است که باید به ویژه از کودکی پیگیری و انجام شود؛ توجه به آموزش و حساس سازی مردم در زمینه بیماری های غیرواگیر مانند دیابت و فشار خون و افزایش خطرسنجی بیماری های غیرواگیر، بسیار اهمیت دارد.

 

وی با اشاره به بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت احمدبن موسی(ع) قلعه نو گفت: خدماتی که در این مرکز مشاهده شد، افتخارآمیز است، این مرکز در حاشیه شهر شیراز، خدمات بسیار خوب و با کیفیتی به مردم ارایه می دهد و از لحاظ شاخص ها نیز فوق العاده است.

در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت احمدبن موسی(ع) قلعه نو، شیوه ارایه خدمات به مردم بررسی و از بخش های مختلف شامل پزشک خانواده، سلامت روان، تغذیه، آزمایشگاه و دندانپزشکی، بازدید شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧ - ٠٩:١٦ / شماره خبر: ١٨٥٩١٧ / تعداد نمايش: 114  


لیست اخبار >>