چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > راه اندازی 3200 واحد دندانپزشکی در کشور پس از طرح تحول سلامت/ ضرورت فعالیت خدماتِ شیفت عصر در این مراکز
 


راه اندازی 3200 واحد دندانپزشکی در کشور پس از طرح تحول سلامت/ ضرورت فعالیت خدماتِ شیفت عصر در این مراکز

معاون بهداشت اعلام کرد

  راه اندازی 3200 واحد دندانپزشکی در کشور پس از طرح تحول سلامت/ ضرورت فعالیت خدماتِ شیفت عصر در این مراکز

 معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد می بایست در جهت کاهش هزینه از جیب مردم در بخش دندانپزشکی 3200 مرکز دندانپزشکی را در شیفت عصر فعال کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در نشست کارشناسان مسئول بهداشت دهان و دندان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: طرح تحول سلامت  هزینه از جیب مردم را به حدود 37 درصد رساند که از این مقدار  درصد بزرگی از آن به خاطر دندانپزشکی است.

 

 

وی بیان کرد: یکی از حوزه هایی که مورد تاکید است همین حوزه دندانپزشکی است. دلیل اصلی آن این است که به راحتی می تواند مورد غفلت قرار گیرد.

 

وی گفت : تا زمانی که دندانی آسیب نبیند و درد نگیرد کسی به دندانپزشک مراجعه نمی کند که این نقطه ضعف ماست

 

دکتر رئیسی با اشاره به اینکه 22 درصد پرداختی از جیب مردم برای دندان صورت می گیرد، اظهار داشت: خوشبختانه طی 5 سال گذشته کارهای خوبی دراین حوزه انجام شده است که راه اندازی 3200 واحد دندانپزشکی بخشی از این کارها بوده که پتانسیل بزرگی است. هم اکنون اکثر مراکز روستایی  واحد دندانپزشکی دارند و جمعیت وسیعی از روستاییان عزیز را تحت پوشش قرار می دهند.

 

وی افزود: در حوزه بهداشت دهان و دندان اقتصاد سلامت باید مورد توجه جدی قرار گیرد

 

معاون بهداشت گفت :کیفیت دو جزء دارد یکی اثربخشی کار است و دیگری کارآیی آن، نظام سطح بندی ارائه خدمت باید در هر کاری از جمله حوزه دندانپزشکی وجود داشته باشد

 

معاون بهداشت ادامه داد:  اگر با اجرای طرح بهره برداری از ظرفیت های دندانپزشکی مراکز در شیفت عصر ، 2 تا 3 درصد هم از هزینه از جیب مردم کم کنیم رقمی معادل 600 میلیارد تومان در هزینه ها صرفه جویی شده است

 

وی در پایان اظهار داشت: طرح دندان های عاری از پوسیدگی در مدارس یکی از طرح هایی است که در آینده با نتایج مطلوبی همراه خواهد بود. این طرح در بهترین سن کودکان برای سلامت دهان و دندان هایشان در حال انجام است و این نقطه قوت این طرح است.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧ - ٠٨:٥٩ / شماره خبر: ١٨٦٣٢٠ / تعداد نمايش: 203  


لیست اخبار >>