شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > معدوم سازی بیش از سیصد هزار کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در برنامه سلامت نوروزی تاکنون
 


معدوم سازی بیش از سیصد هزار کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در برنامه سلامت نوروزی تاکنون

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد :

  معدوم سازی بیش از سیصد هزار کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی در برنامه سلامت نوروزی تاکنون

 مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از تشدید برخورد با موارد تخلفات بهداشتی در سراسر کشور در آستانه نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، حمید انصاری ضمن اعلام این خبر افزود : تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی به ۱۷۵۸۰۸ مورد رسیده است .

وی گفت : بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی و مراکز و مدارس اسکان مسافرین نوروزی ۴۸۶۶۱ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز ، اماکن و رستوران های بین راهی ۸۰۲۷ مورد و کل بازرسی های بهدشت محیطی ۲۳۲۴۹۶ مورد بوده است.

انصاری اظهار داشت: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی ۳۱۷۹ مورد بوده  که از این تعداد ۲۷۵ مورد مربوط به مراکز و رستوران های بین راهی می باشد.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۱۰۰۳ مورد اعلام کرد  که ۲۱۳ مورد آن مربوط به رستوران های بین راهی بوده است.

انصاری افزود : مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۳۳۸۲۷۱ کیلو گرم می باشد

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به استفاده گسترده بازرسین بهداشت محیط از وسایل سنجش پرتابل در بازرسی ها گفت : در این مدت تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۱۴۴۸۷۰ مورد بوده است.

وی اظهار داشت : از آغاز برنامه سلامت نوروزی تاکنون تعداد موارد کلرسنجی آب ۱۶۷۱۲۴ مورد بوده که این امر با دقت و پیگیری در حال انجام است.

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در پایان گفت : سامانه تلفنی 190 وزارت بهداشت بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش های مردمی پیرامون تخلفات بهداشتی در سراسر کشور می باشد.

گفتنی است برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سالجاری آغاز و تا پایان تعطیلات نوروز 98 ادامه خواهد داشت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٧ - ٠٧:٥٧ / شماره خبر: ١٨٨٢٢٧ / تعداد نمايش: 108  


لیست اخبار >>