دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم
 


وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم

معاون بهداشت وزارت بهداشت:

  وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم

 معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حدود 26 هزار مرکز بهداشتی، درمانی در سطح کشور وجود دارد، گفت: این تعداد مرکز نمی تواند به تنهایی با توجه به شیوع بیماریهای غیرواگیر کل جمعیت کشور را پوشش کامل دهد و اکنون وقت آن رسیده که مردم را در کارها بیشتر مشارکت دهیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت ،دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه بازدید از فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ایام نوروز، اظهار داشت: از ابتدای برنامه سلامت نوروزی، تاکنون بیش از چهار هزار مورد تخلف بهداشتی به مراجع قانونی ارجاع شده که هزار مورد آن پلمپ شده است.

وی در جمع کارشناسان بهداشت محیط شهرستان بوشهر، بیان کرد: حضور شمامی بایست باعث ایجاد تضمین کیفیت شود تا افراد با آرامش خاطر بیشتری به کار خود بپردازند.

دکتر رئیسی با اشاره به اهمیت فعالیت سامانه 190تأکید کرد: باید برنامه‌ای داشته باشیم که مردم به صورت فعال در استفاده از سامانه 190 مشارکت کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تأکید ما در سال 98 این است که همه بسته‌های خدمتی ما حتما باید پیوست اجتماعی داشته باشند.

دکتر رئیسی افزود:  باید دید هم اثرگذاری کار ما روی اجتماع چگونه است و هم اینکه اجتماع چه کمکی می‌تواند به ما بکند و هم ارتباط بین بخشی و ارتباط با مردم به چه صورت می‌تواند باشد که مردم با خیال راحت‌تری بتوانند مشارکت لازم را انجام دهند.

وی تأکید کرد: باید از امکانات ، زیرساخت‌ها و تکنولوژی پیشرفته استفاده کنیم و به سمتی برویم که بتوانیم از زیرساخت‌های الکترونیک بهره‌مند شویم.

دکتر رئیسی اضافه کرد: باید اپلیکیشن‌های مختلفی وجود داشته باشد که افراد بتوانند به وسیله آن اطلاع‌رسانی کنند و مهم‌تر از آن بتوانیم بسته‌های خود مراقبتی ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه باید از از بخش خصوصی خیلی بیشتر کمک بگیریم، اظهار داشت: پوشش بهداشت محیط اماکن در سطح استان‌ها بین 30 تا 70 درصد است، و باید به سمتی برویم که بتوانیم از بخش خصوصی در حوزه نظارت کمک بگیریم و یک ارتباط خوب بین فعالیت‌های حوزه‌های مختلف محیط زیست، سازمان غذا و دارو، وزارت صنعت و معدن، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت برقرار شود.

دکتر رئیسی بیان کرد: استان بوشهر به دلیل تنوع شرایط زیست محیطی که دارد، از جمله وجود دریا، صنایع عظیم نفت و گاز، نیروگاه هسته‌ای و شرایط خاص منطقه که در معرض ریزگردها است، نیاز است که در بحث بهداشت محیط، برنامه‌ ویژه‌ای داشته باشیم و هماهنگی بهتری باید وجود داشته باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک مرکز تحقیقات برای جنوب استان و منطقه پارس جنوبی تصویب شده است که می تواند به عنوان یک دیده بان سلامت در آنجا نقش خود را ایفا کند تا شما بتوانید مداخلات لازم را انجام دهید.

دکتر علیرضا رئیسی در این سفر ازمرکز خدمات جامع سلامت نبی اکرم (ص)، مرکز خدمات سلامت دهان و دندان، آزمایشگاه آب مرکز هفت تیر و ستاد هدایت و اطلاع‌رسانی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر بازدید کرد.

در حاشیه این سفر به همراه تعدادی از کارشناسان کشیک بهداشت محیط و حرفه‌ای شهرستان بوشهر از دو رستوران در سطح شهر بازدید شد.

در این بازدیدها از پرسنل کشیک مراکز و کارشناسان بهداشت محیط تقدیر شد.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٣ فروردين ١٣٩٨ - ١٦:٤١ / شماره خبر: ١٨٨٣٦٦ / تعداد نمايش: 49  


لیست اخبار >>