پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > هیچ گونه گسترشی از بیماری شپش در اردوگاه سیل زدگان مشاهده نشده است
 


هیچ گونه گسترشی از بیماری شپش در اردوگاه سیل زدگان مشاهده نشده است

مشاور معاون بهداشت درمدیریت کاهش خطر بلایا اعلام کرد

  هیچ گونه گسترشی از بیماری شپش در اردوگاه سیل زدگان مشاهده نشده است

 مشاور معاون بهداشت درمدیریت کاهش خطر و بلایا اعلام کرد هیچ گونه گسترشی از بیماری شپش در اردوگاه سیل زدگان مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا در جلسه کمیته بیماری های مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در استان خوزستان و لزوم مراقبت از وقوع هر گونه بیماری تمامی نیروهای سلامت در حالت آماده باش هستند.

دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود: تاکنون هیچ گونه بیماری واگیر در مناطق سیل زده مشاهده نشده و تمامی مراقبت ها بصورت مستمر و فعال در حال انجام است.

وی ادامه داد: در مورد سایر بیماریها به منظور شناسایی به هنگام و کنترل بیماری های واگیر نظام مراقبتی به نام نظام مراقبت سندرمیک وجود دارد که در حال حاضر در تمام اردوگاهها و محل های اسکان سیل زدگان در حال اجراست .

وی افزود: در تمام طول سال انتظار بروز شپش به ویژه در محیط های تجمعی وجود دارد و پزشکان و کارشناسان بهداشتی تیم های سلامت کار غربالگری، شناسایی و درمان را انجام می دهند.

وی در پایان گفت: به هیچ عنوان در مناطق سیل زده و اردوگاه ها هیچ گونه گسترشی از این بیماری رخ نداده است و در این مناطق و اردوگاه ها  دارو و شامپوی ضد شپش به اندازه کافی وجود دارد، و قطعا همه موارد شناسایی و درمان می شوند. لازم به توضیح است از لحاظ تامین دارو هیچ مشکلی در استان وجود ندارد.

گفتنی است جلسه کمیته بیماریهای مرکز بهداشت خوزستان با حضور دکتر محمد اسماعیل مطلق مشاور معاون بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا، دکتر حسینی زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز و معاونین و مدیران گروه های فنی و اجرایی مرکز بهداشت خوزستان برگزار شد.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٨ - ٠٨:٢٠ / شماره خبر: ١٨٩٠٨٩ / تعداد نمايش: 55  


لیست اخبار >>