يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > افتتاح مرکز طب کار و اتاق مراقبت های بارداری مرکز جامع سلامت شهید جعفری
 


افتتاح مرکز طب کار و اتاق مراقبت های بارداری مرکز جامع سلامت شهید جعفری

  افتتاح مرکز طب کار و اتاق مراقبت های بارداری مرکز جامع سلامت شهید جعفری

 در آستانه روز جهانی ایمنی و بهداشت و حرفه ای، مرکز طب کار و اتاق مراقبت های بارداری مرکز جامع سلامت شهید جعفری با حضور دکتر شهنام عرشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علی فرج نژاد شهردار ناحیه ۵منطقه ۱۲شهرداری تهران و دکتر امیرعلی فریدونفر رئیس مرکز بهداشت شرق افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر عرشی در مراسم افتتاح این مرکز اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سطح شهر تهران مراکز متعددی دارد که تعدادی از آنها مانند مراکز تراب در شمال، آیت الله طالقانی در شمیرانات و شهید جعفری در شرق به واسطه قدمتشان مراجعان بسیاری دارند.

وی با اشاره به اینکه کسب اعتبار برای یک مجموعه نیازمند زحمت و تلاش زیادی است، گفت: تلاش زیادی باید انجام شود تا اعتبار مراکز خوشنامی مانند شهید جعفری حفظ شود و از این رو سعی می کنیم تمام بخش های این مرکز از هر لحاظ نوین و آبرومند باشد.

دکتر عرشی با بیان اینکه خدمات ارائه شده در این مرکز نسبت به بسیاری از مراکز خصوصی با کیفیت تر است، افزود: برای حفظ کیفیت خدمات ارائه شده در این مرکز باید همواره تلاش کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به معتبر بودن فعالیت های تخصصی این مرکز بر ضرورت و اهمیت کیفیت سایر خدمات ارائه شده نیز تاکید کرد.

وی با اشاره به اهمیت توجه مراکز به سامانه سیب گفت: بسیار مهم است که آمار و ارقام ثبت شده در سامانه سیب دارای دقت و صحت کافی باشد.

در بخش دیگری از این مراسم دکتر فریدونفر، ضمن تشکر از معاونت امور بهداشتی دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر تمامی خدمات بهداشتی در این مرکز قابل ارائه است.

وی با اشاره به قدمت مرکز جامع سلامت شهید جعفری  ادامه داد: این مرکز در منطقه جنوب تهران کاملا شناخته شده و دارای اعتبار است و علی رغم وجود مراکز طب کار بخش خصوصی، غالب مردم، کسبه و فعالان کارگاه ها به این مرکز اعتماد و تمایل بیشتری دارند.

رئیس مرکز بهداشت شرق با بیان اینکه برای مرکز طب کار این مرکز پزشک و عوامل به شکل اختصاصی و مستقل از سایربخش های  در نظر گرفته شده اند، گفت: سعی کردیم با حداقل هزینه، از فضای موجود در این مرکز برای ساخت مرکز طب کار و اتاق مراقبت های بارداری استفاده کنیم.

گفتنی است این مرکز طب کار ۱۳۵مترمربع و اتاق مراقبت های بارداری ۳۵مترمربع مساحت دارد و برای ساخت آن حدود ۱۰۰میلیون تومان هزینه شده است.

در این مرکز طب کار علاوه بر انجام معاینات توسط پزشک و تعیین عوامل زیان آور محیط کار توسط کارشناسان بهداشت حرفه ای، اسپیرومتری و ادیومتری از شاغلان انجام می شود و دارای ظرفیت انجام شش هزار معاینه شغلی در سال است.

بر اساس ماده ۹۲قانون کار، تمامی شاغلان کارگاههای خدماتی و صنعتی باید حداقل سالی یک بار توسط پزشک معاینه شده و آزمایشات پاراکلینکی لازم برای آنها انجام شود.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٩ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٠٤ / شماره خبر: ١٨٩٦٠٢ / تعداد نمايش: 462  


لیست اخبار >>