دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه های پیشرو کشور دراجرای کامل برنامه نظام ارجاع
 


دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه های پیشرو کشور دراجرای کامل برنامه نظام ارجاع

معاون بهداشت وزارت بهداشت در مشهداعلام کرد:

  دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دانشگاه های پیشرو کشور دراجرای کامل برنامه نظام ارجاع

 معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن قدردانی از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روند اجرای برنامه نظام ارجاع اظهار کرد: این دانشگاه با توجه به شرایط و ویژگی های خاصی که دارد قابلیت اجرای برنامه نظام ارجاع به شکل کامل را داراست.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی چهارشنبه شب در نشست مشترک با رئیس و معاونین بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با حضور دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و دکتر صفی خانی  رییس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات پیرامون برنامه نظام ارجاع شرکت کرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت وجود هماهنگی مطلوب میان معاونت های درمان و بهداشت و ایجاد اقدامات تیمی مناسب، اجرای برنامه پرونده الکترونیک به عنوان سطح یک نظام ارجاع و  توانمندی فناوری اطلاعات را از قابلیت های خوب دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد و گفت: در این راستا، سطح دو و سه برنامه نظام ارجاع به طور قطع قابلیت اجرای کامل در این دانشگاه را دارد.

وی داشتن پرونده الکترونیک کارآمد را اولویت و زمینه اجرای مناسب برنامه نظام ارجاع و پزشک خانواده برشمرد و تصریح کرد: در قالب این پرونده می توان با ایجاد گاید لاین ها برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را اجرایی نمود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تکریم و رضایت مندی گیرندگان و ارائه دهندگان خدمت باید در برنامه نظام ارجاع مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در این راستا باید ضمن ایجاد سیستم نوبت دهی مناسب در مراکز درمانی، نتایج این برنامه برای مردم و ارائه دهندگان خدمت قابل لمس باشد.

دکتر رییسی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تکریم ارباب رجوع در دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سیستم نوبت دهی و در نظر گرفتن بخش های پاسخگویی برای ارجاع شدگان گفت: می توان با راه اندازی سامانه پیامکی به گیرندگان خدمت زمان مراجعه و نوبت وی اطلاع رسانی شود.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برنامه نظام ارجاع خاطر نشان کرد: می توان ضمن جلوگیری از ایجاد محدودیت برای گیرندگان خدمت و افزایش رضایت مندی، از ازدحام و افزایش بار در مراجعه بیماران به مراکز دولتی نیز پیشگیری شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بر اساس برنامه وزارت بهداشت ، از اول تیر ماه پرونده الکترونیک در سطح یک خدمات و برای پزشکان عمومی اجرایی می شود افزود: در سطح دو برنامه نیز تشخیص بیماری ، نوع تجویز و تعیین تکلیف بیماران باید مشخص و مورد توجه قرار گیرد.

دکتر رئیسی اجرای کامل نظام ارجاع در سه سطح در بخش های خصوصی و دولتی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد را گام مهمی برشمرد که به طور حتم با توجه به ظرفیت های این دانشگاه قابل اجرا خواهد شد.


 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ٢٠ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٧:٤٣ / شماره خبر: ١٩٠١٣١ / تعداد نمايش: 93  


لیست اخبار >>