دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > اولین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک تهران بزرگ/ آمادگی کامل برای اجرای نظام ارجاع در سطح یک
 


 اولین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک تهران بزرگ/ آمادگی کامل برای اجرای نظام ارجاع در سطح یک

در دفتر معاون بهداشت برگزار شد

  اولین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک تهران بزرگ/ آمادگی کامل برای اجرای نظام ارجاع در سطح یک

 اولین جلسه ستاد اجرایی نظام سلامت الکترونیک با حضور دانشگاه های علوم پزشکی تهران بزرگ در دفتر معاون بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، در این جلسه که معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسا و معاونان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران حضور داشتند، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اقدامات خوبی در هر سه دانشگاه علوم پزشکی شهر تهران انجام شده است ولی ما باید در بحث ارجاع هر سه دانشگاه را با هم ببینیم.

دکتر علیرضا رئیسی افزود: باید نقشه ارجاع به صورت یکپارچه در هر سه دانشگاه عملیاتی شود. بنابراین باید سه کار مهم انجام شود.

وی ادامه داد: اولین کار این است که تکلیف HIS را مشخص کنیم. در مرحله دوم اینکه کلینیک های ویژه را برای اتصال به بیمارستان، سطح یک و سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) آماده کنیم و در مرحله سوم هم  بخش خصوصی را به سامانه متصل کنیم.

معاون بهداشت افزود: درگاه ورودی اطلاعات به سامانه ها  نباید مربوط به بهداشت باشد و می توان از بخش خصوصی و حتی داروخانه ها نیز برای ورود اطلاعات به سامانه کمک گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: معاونت بهداشت در سطح یک برای ارجاع آمادگی کامل دارد و قادر است در کمترین زمان ممکن تحولات مورد نظر دانشگاه های علوم پزشکی را در سامانه به انجام برساند.

 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٦:١٩ / شماره خبر: ١٩٠٢٧٤ / تعداد نمايش: 50  


لیست اخبار >>