دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > جلسه مشترک معاون بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح و سازمان ها برگزار شد
 


جلسه مشترک معاون بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح و سازمان ها برگزار شد

در راستای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون

  جلسه مشترک معاون بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح و سازمان ها برگزار شد

 جلسه مشترک معاون بهداشت با نمایندگان نیروهای مسلح اعم از ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش، بهداری کل ناجا و همچنین نمایندگان جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و سازمان نظام پزشکی در راستای مشارکت جویی برای برگزاری بهتر «بسیج ملی کنترل فشار خون» در دفتر معاونت بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی گفت: ما از همه سازمان ها و نهادها برای بهتر برگزار شدن این کمپین یاری می طلبیم

وی افزود: رئیس جمهور به همه دستگاه ها در این خصوص ابلاغ کرده اند و سردار باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح نیز از این طرح استقبال نموده اند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت : این کمپین کار بسیار ارزشمندی است و نسبت به دستاوردهایی که خواهد داشت، بسیار کم هزینه است

وی ادامه داد: نیروهای مسلح پتانسیل زیادی داشته و امکانات وسیعی دارند که می توانند به این بسیج همگانی کمک کنند.

وی بیان کرد: در کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون کارگروه مشارکت های اجتماعی هم ایجاد شده که وظیفه آن  جلب مشارکت همه نهادها و سازمان ها است.

دکتر رئیسی افزود: کارگروه پایش و ارزیابی هم در این بسیج ملی وجود دارد که اجرا و اثربخشی کمپین را بررسی کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: باید طبق برنامه پیش برویم مثلاً  یک استان داریم که مراکز نظامی در آن بیشتر است  که نقش نیروهای مسلح در آن فوق العاده زیاد است. یک استان داریم که صنعتی است و کارگاه های زیادی دارد. اجرای طرح در این استان ها نیازمند همکاری و مشارکت همگانی است

وی تصریح کرد: شبکه بهداشتی ما 10 میلیون نفر را در سطح روستاها تحت پوشش قرار خواهند داد ولیکن مشکلات ما در شهرها بیشتر است که نیازمند همکاری همگان هستیم.

در این جلسه معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی آمادگی کامل این جمعیت را برای همکاری در این بسیج ملی اعلام کرد.

سپس نمایندگان تام الاختیار ستاد کل نیروهای مسلح ، معاونت بهداشت و درمان کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرماندهی بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی و بهداری کل نیروی انتظامی آمادگی کامل خود را برای همکاری در اجرای موفق بسیج ملی کنترل فشار خون اعلام کردند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٧:١٨ / شماره خبر: ١٩٠٣٣٢ / تعداد نمايش: 63  


لیست اخبار >>