يکشنبه ٠٤ اسفند ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > بهره مندی 5500 دانش آموز سبزوار از خدمات بهداشت دهان و دندان
 


بهره مندی  5500 دانش آموز سبزوار از خدمات بهداشت دهان و دندان

  بهره مندی 5500 دانش آموز سبزوار از خدمات بهداشت دهان و دندان

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از ٥ هزار و ٥٠٠ دانش آموز پایه ششم این شهرستان از خدمات سلامت دهان و دندان بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشت دکتر فاطمه نوده اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان، طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی پایه ششم ابتدایی از ابتدای سال تحصیلی ٩٨ - ٩٧ توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با همکاری اداره آموزش و پرورش اجرا شد.

وی با اشاره اجرای طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی با اولویت اجرا در این گروه سنی افزود: در این طرح ٧ هزار و ٥٠٠ دانش آموز پایه ششم ابتدايي توسط دندانپزشکان و مراقبین سلامت معاینه وغربالگری شده و برای دریافت خدمات دندانپزشکی مورد نیاز به مراکز دندانپزشکی دولتی و خصوصی معرفی شدند.

معاون بهداشت دانشگاه اضافه کرد: با تلاش دندانپزشکان مراکز خدمات جامع سلامت برای ٥هزار و ٥٠٠ دانش اموز پایه ششم ابتدائی، ٨ هزار مورد ترمیم  و ٢١٠٠ مورد کشیدن دندان های غیر قابل نگهداری انجام شد  که در مجموع با اجرای طرح دهان عاری از پوسیدگی دندان بیش از ٧٠ درصد دانش آموزان این مقطع عاری از پوسیدگی دندانی شدند.

دکتر نوده با بیان اینکه خدمات دهان و دندان برای مناطق روستایی و در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر ، به صورت رایگان انجام می شود، تصریح کرد: ٣٨ مركز خدمات جامع سلامت شهری و روستايي و ١٩٤ خانه بهداشت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت ساکن در شهرستان هاي سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهند.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٣٧ / شماره خبر: ١٩٠٤٨٣ / تعداد نمايش: 354  


لیست اخبار >>