دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > آغاز مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون
 


آغاز مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون

دکتر رئیسی خبر داد

  آغاز مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون

 معاون بهداشت وزارت بهداشت از آغاز رسمی مرحله عملیاتی بسیج ملی کنترل فشار خون از صبح فردا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر افزود: در مراسم نماز عید سعید فطر و ارتحال حضرت امام " ره" ایستگاه های سنجش اقدام به سنجش فشارخون هموطنان کردند، لیکن شروع رسمی این مرحله از صبح شنبه 18 خرداد الی 15تیر خواهد بود.

مدیر اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون ضمن اشاره به آمادگی کامل برای اجرای این مرحله گفت: کلیه مراکز جامع سلامت شهری و روستایی ، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در اقصی نقاط کشور برای اجرای بسیج ملی در آمادگی کامل هستند.

دکتر رئیسی به مشارکت بیش از یک هزار بیمارستان در این برنامه اشاره کرد و گفت : تاکنون تعداد 9982 ایستگاه سنجش ثابت و سیار برای این بسیج ملی در سراسر کشور در نظر گرفته شده و آماده فعالیت هستند.

مدیر اجرائی بسیج ملی کنترل فشار خون از همکاری کامل وزارتخانه ها ، سازمان ها و استانداری ها برای اجرای این برنامه خبر داد و گفت: در پی دستور ریاست جمهور کلیه وزارتخانه ها ، استانداری ها و سازمان های دولتی با مدیریت  وزیر بهداشت در اجرای این طرح مشارکت نمودند.

وی گفت : نیروهای مسلح، نهادهای انقلابی و سازمان های مردم نهاد نیز نقش موثری در اجرای این برنامه خواهند داشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت افزود: فشارخون بالا یکی از عوامل خطر در بیماریهای غیر واگیر می باشد.

وی گفت : باید توجه داشت که بیماری های غیر واگیر در دنیا در حال گسترش است که بسیاری از این بیماری ها مرتبط  با فشارخون بالا می باشند.

دکتر رئیسی با اشاره به عوارض جبران ناپذیر  فشار خون بالا اظهار داشت: در اثر فشار خون بالا عروق شبکیه چشم، کلیه ها و قلب و عروق آسیب جدی می بینند و سکته های مغزی و قلبی نیز افزایش پیدا می‌کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه از فشار خون بالا به عنوان قاتل خاموش یاد می شود ، افزود : فشار خون بالا در اکثر افراد جامعه علامتی ندارد و تنها با اندازه گیری مشخص می شود که فرد به فشار خون بالا مبتلاست یا خیر و به همین دلیل مردم به این بیماری توجه کمتری می کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به راه اندازی سامانه خود اظهاری فشارخون اظهار کرد: این امکان نیز فراهم شده تا در بسیج ملی کنترل فشار خون، هموطنانی که توانایی اندازه گیری  فشار خون خود را دارند به سامانه بسیج ملی کنترل فشار خون به نشانی salamat.gov.ir مراجعه و پس از وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد فشار خون خود را ثبت کنند.

مدیر اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در پایان گفت : پس از ثبت فشار خون در سامانه خود اظهاری پیامکی مبنی بر میزان فشار خون به شماره تلفن همراه فرد ارسال می شود و در انتهای مرحله ثبت‌نام توصیه های لازم با توجه به محدوده فشار خون فرد به او داده می شود و در صورتی که شخص مبتلا به فشارخون بالا باشد پیگیری های لازم برای مراجعه به مراکز بهداشتی یا پزشک صورت خواهد گرفت.

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        جمعه ١٧ خرداد ١٣٩٨ - ١٣:٠٥ / شماره خبر: ١٩١٢٩٥ / تعداد نمايش: 222  


لیست اخبار >>