يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت/ بررسی پیش نویس چهار سند در جلسه امروز
 


تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت/ بررسی پیش نویس چهار سند در جلسه امروز

از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت عنوان شد

  تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت/ بررسی پیش نویس چهار سند در جلسه امروز

 جلسه هماهنگی به منظور برگزاری شانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در دفتر معاون بهداشت برگزار شد و پیش نویس چهار سند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، دکتر علیرضا رئیسی در این جلسه  با تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت کشور، گفت: با توجه به مخاطرات منطقه، از جمله مشکلاتی که در  کشورهای همسایه بعلت بیماری های واگیر برای سلامتی جامعه ایران بالقوه وجود دارد ، جایگاه این شورا در مواجهه با این مشکلات بسیار مهم است.


معاون بهداشت وزارت بهداشت  افزود: اجرای سند ملی کنترل بیماری های غیرواگیر NCD ، کنترل ریسک فاکتورها، کاهش مصرف نمک، کنترل غذاهای فرآوری شده، همه مواردی هستند که شورا در سیاستگذاری و ابلاغ آنها به دستگاه ها نقش اساسی دارد.

در ادامه این جلسه که با حضور دکتر دل پیشه رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و دکتر شانه ساز سرپرست سازمان غذا و دارو و جمعی از مدیران کل معاونت بهداشت برگزار شد، پیش نویس چهار سند؛ امنیت غذایی، سند اختصاصی غذایی برای هفت استان، سلامت روان و سند NCD مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است شورای عالی سلامت و امنیت غذایی متشکل از اعضای همه دستگاه های مرتبط با سلامت است که شش وزیر در آن حضور دارند و ریاست آن با رئیس جمهور و دبیر آن وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        چهارشنبه ١٢ تير ١٣٩٨ - ٠٩:٤٠ / شماره خبر: ١٩٢٥٠١ / تعداد نمايش: 103  


لیست اخبار >>