يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ایجاد تبادل اطلاعات برخط بین سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت
 


ایجاد تبادل اطلاعات برخط بین سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

  ایجاد تبادل اطلاعات برخط بین سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت

 معاون بهداشت وزارت بهداشت از افزایش خانه‌های بهداشت عشایری تا ۴۰۰ خانه بهداشت خبر داد و گفت: هرجا که عشایر کوچ کنند و تا اولین خانه بهداشت حداقل نیم ساعت فاصله باشد، می‌توان خانه بهداشت عشایری راه اندازی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از وبدا، دکتر علیرضا رییسی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی درباره نحوه نگهداری حیوانات اهلی با تاکید بر استفاده از بهورزان شاغل در خانه های بهداشت عشایری از سوی سازمان دامپزشکی، افزود: امسال برای اولین بار در استان فارس به صورت پایلوت خانه‌های بهداشت عشایری را راه اندازی کردیم که این خانه‌های بهداشت همراه با عشایر حرکت می‌کنند و در برنامه های آموزشی  در نظر داریم که موضوع بیماری‌های مشترک انسان و دام تقویت شود.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت تقویت همکاری میان وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی کشور، گفت:  با همکاری سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، بسیاری از مشکلات در حوزه بیماری‌های مشترک انسان و دام برطرف می‌شود. چراکه این نوع بیماری ها، همواره به عنوان تهدید وجود دارد و باید این موضوع را در نظر داشته باشیم.

به گفته وی، همکاری سازمان دامپزشکی کشور با وزارت بهداشت در زمان سیل بسیار خوب بود و همچنین خدمات ارائه شده درحوزه سلامت کشور در زمان وقوع سیل خیلی خوب درخشید و مورد تقدیر سازمان جهانی بهداشت قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مهم که می‌توان بیشتر از گذشته توسعه داد، بازدیدهای مشترک سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت است. این موضوع بسیار راهگشا خواهد بود، البته این کار در حال حاضر در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال انجام است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد تبادل اطلاعات برخط بین سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت، گفت: در زمینه بیماری‌ها و بهداشت محیط می‌توان اطلاعات را به صورت برخط مبادله کرد که این موضوع کمک کننده خواهد بود.

دکتر رییسی در پایان با بیان این که  وزارت بهداشت می‌تواند از دانش فنی سازمان دامپزشکی به خوبی استفاده کند، افزود: در حال آماده سازی نقشه بیماری‌ها هستیم و سازمان دامپزشکی نیز می‌تواند در این زمینه به وزارت بهداشت کمک کند.

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        دوشنبه ١٧ تير ١٣٩٨ - ٠٩:٠٤ / شماره خبر: ١٩٢٦٧٥ / تعداد نمايش: 174  


لیست اخبار >>