يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > ویدئو کنفرانسِ پیشگیری و کنترل طغیان بیماری های منتقله از آب
 


ویدئو کنفرانسِ پیشگیری و کنترل طغیان بیماری های منتقله از آب

توسط مرکز سلامت محیط و کار برگزار شد

  ویدئو کنفرانسِ پیشگیری و کنترل طغیان بیماری های منتقله از آب

 ویدئو کنفرانس (وبینار) پیشگیری و کنترل طغیان بیماری های منتقله از آب با حضور دکتر جنیدی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و همراهی مدیران و کارشناسان 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، اولین ویدئو کنفرانس ( وبینار ) گروه آب و فاضلاب با موضوع طغیان بیماری های منتقله از آب برگزار شد. هدف از برگزاری جلسه علاوه بر بررسی طغیان بیماریهای منتقله از آب گزارش شده در سال 97، ایجاد هماهنگی،حساس سازی، بازآموزی و تبادل تجربیات به منظور برنامه ریزی  مناسب جهت پیشگیری و کنترل طغیان بیماریهای منتقله از آب بوده است.

دکتر جنیدی رئیس مرکز سلامت محیط و کاروزارت بهداشت در خصوص اهمیت توجه و تلاش برای بهبود افزایش دسترسی به آب آشامیدنی سالم، دسترسی به تسهیلات دفع بهداشتی فاضلاب بر اساس اهداف توسعه پایدار و برنامه ریزی برای رسیدن به آنها نکاتی را بیان کرد.

وی بر داشتن آمادگی لازم برای پیشگیری و مدیریت طغیان ها، شناسایی به موقع بیماریها  و بررسی مستند و مستدل طغیان ها تاکید کرد.

در ادامه مهندس شقاقی رئیس گروه بهداشت آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار در خصوص پیشگیری از وقوع طغیان بیماری و نحوه   بررسی طغیانها در صورت وقوع، مباحثی را مطرح کرد. سپس گزارشی از طغیان های ثبت شده در سال 1397 و مشکلات مرتبط با گزارش دهی و ثبت طغیان هاارائه شد.

در این جلسه به سئوالات طرح شده توسط همکاران دانشگاه های علوم پزشکی ایران، اصفهان و شیراز در خصوص پیشگیری و کنترل طغیان ها نیز پاسخ داده شد. 

 

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨ - ١٠:٣١ / شماره خبر: ١٩٢٧٤٩ / تعداد نمايش: 115  


لیست اخبار >>