سه شنبه ٠١ بهمن ١٣٩٨ -
»
آخرین اخبار
دسترسی سریع

اخبار > تقدیر از برندگان ایرانی مسابقه نقاشی سازمان جهانی بهداشت
 


تقدیر از برندگان ایرانی مسابقه نقاشی سازمان جهانی بهداشت

در ستاد وزارت بهداشت

  تقدیر از برندگان ایرانی مسابقه نقاشی سازمان جهانی بهداشت

 در مراسمی با حضور معاونین دبیر کل سازمان جهانی بهداشت و معاونین بهداشت و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و مدیر کل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت از برندگان ایرانی مسابقه نقاشی 2019 سازمان جهانی بهداشت تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت به نقل از دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت (WHO) در جمهوری اسلامی ایران،دانش آموزان ایرانی در گروه‌های سنی 8 تا 18 سال موفق شده‌اند رتبه‌های اول تا پنجم مسابقه نقاشی روز جهانی سلامت سال 2019 با موضوع «مراقبت بهداشت اولیه براي پوشش همگاني سلامت» را کسب کرده و بالاترین جایگاه در میان 22 کشور منطقه مدیترانه شرقی را رقم بزنند.

امسال بیش از 7900 اثر نقاشی از مدارس سراسر کشور دریافت شد که از بین آثار حائز شرایط، بیش از 900 اثر انتخاب و به مرحله نهایی در دفتر منطقه‌ای مدیترانه شرقی این سازمان در کشور مصر ارسال شد. در مرحله نهایی مشخص گردید که تعداد 13 نقاشی از جمهوری اسلامی ایران در میان برنده‌های نهایی مسابقه نقاشی امسال قرار دارند.


اسامی برندگان مسابقه نقاشی 2019 سازمان جهانی بهداشت به شرح زیر است:


-    در گروه سنی 8 و 9 سال راستین عظیمی از کرمانشاه رتبه اول و پرهام خیری از کرج رتبه دوم را به‌دست آوردند.
-    در گروه سنی 10 و 11 سال محمدرضا بکایی از کرمانشاه رتبه اول، باران دیده‌بان از دزفول رتبه دوم و پرهام گودرزی از کرمانشاه رتبه چهارم را احراز کرده‌اند.
-    در گروه سنی 12 و 13 سال، فاطمه جوانمردی قهدریجانی از اصفهان حائز رتبه اول و هلن کلانتر هرمزی از اهواز حائز رتبه دوم شدند
-    در گروه سنی 14 و 15 سال احسان شمسی از نجف آباد رتبه اول، تینا اسدی از اصفهان رتبه سوم را به‌دست آورده‌اند.
-    در گروه سنی 16 الی 18 سال نازنین محمدفخر از تاکستان قزوین رتبه اول، منیره صفری از بشرویه خراسان‌جنوبی و سحر بلوری‌فر از رشت رتبه سوم، و پریسا فتحی از تبریز رتبه پنجم را احراز کرده‌اند.


گفتنی است، دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران طی تماس با یکایک برندگان ذکر شده، هماهنگی لازم برای دریافت جایزه و لوح تقدیر این دانش آموزان را فراهم می‌سازد.


روز جهانی سلامت که در واقع سالروز تاسیس سازمان جهانی بهداشت در سال 1948 می‌باشد، همه ساله در تاریخ 7 آوریل (18 فروردین) در کشورهای مختلف جهان جشن گرفته شده و هدف آن ایجاد بستری برای مشارکت اقشار مختلف جوامع در فعالیت های مرتبط با بهبود سلامت در سراسر جهان می‌باشد.


گفتنی است روز گذشته با حضور معاونین دبیر کل سازمان جهانی بهداشت و معاونین بهداشت و توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از  برندگان مسابقه نقاشی 2019 سازمان جهانی بهداشت تقدیر شد

 

 

نسخه چاپي  ارسال به دوست

        سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٢٥ / شماره خبر: ١٩٣٥٧٩ / تعداد نمايش: 95  


لیست اخبار >>